J MEDEDELINGEN Groenewoudt: zij kunnen nog veel meer doen! Dit laatste geldt uiteraard ook voor de diverse overheden, die in de voorwaarden scheppende sfeer hun steentje kunnen bi jdragen In het hoofdstuk Toekomstperspectief wordt gepleit voor het letterlijk en figuurlijk toegankelijk maken van archeologische landschapselementen voor het grote publiek. Op een zodanige wijze, dat men zich niet alleen verantwoordelijk gaat voelen voor natuurlijke elementen in het landschap, maar ook voor de archeologische objecten die hiervan onlosmakelijk deel uitmaken. Eén en ander dient te leiden tot het zorgvuldiger omgaan met onze oude cu1 tuurresten Het boekje Archeologische Landschaps elementen kan worden besteld door het overmaken van f 11,op giro: 4252780 t.n.v. de Stichting LONL te Utrecht, o.v.v. de titel, of bij SLZ. 28 m OPROEP Zoals U waarschijnlijk al bekend is, verricht De V1inderstichting samen met vele honderden vrijwilligers onderzoek aan de vlinderstand in Nederland. Onderzoek is één van de aktiviteiten die onze stichting ten behoeve van natuur- en milieubeheer uitoefent. De reden van deze brief is, vooral Uw aandacht en medewerking te vragen voor veldstudie aan dagv1i nders De V1inderstichting heeft momenteel twee grote onderzoeksprojektenwaarvoor nog nieuwe deelnemers nodig zijn. Dit geldt vooral voor de regio waar Uw organisatie aktief is. Projekt 1: Vlinders in het Nederlandse Landschap, t.b.v. de Direktie Natuur-, Milieu- en Faunabeheer van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Dit onderzoek is opgezet om meer te weten te komen over de eisen die vlinders stellen aan hun leefgebied. Van al Uw vlinderwaarnemingen wordt gevraagd de datum, plaats en biotoop aan De Vlinderstichting door te geven. Hiervoor zijn een handleiding en formulieren beschikbaar. 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1991 | | pagina 16