DOSSIER O O IaJIIaI Zaterdagmorgen 16 februari, half elf. De dertien mannen die in de wegsmeltende sneeuw hoogstamfruitbomen aan het snoeien zijn aan de rand van het dorp Nieuw- en St. Joosland houden even koffiepauze en willen dan best medewerking verlenen aan een interview voor De Boom In. Veel tijd om hun vragenlijstje af te werken kregen ondergetekenden echter niet. Er moest gesnoeid worden! De Uerkgroep Landschapsverzorging Ualcheren CULU) is nu voor het 6e seizoen aan het werk. "Ue begonnen met een man of zes wilgen te knotten", vertelt Luud Persijn, "maar nu zijn we gemiddeld met 11 of 12 man. En we doen nu veel meer dan alleen maar knotten". De leeftijden en achtergronden van de werkgroep1eden variëren. Uel valt op dat de werknemers van Provinciale Uaterstaat goed vertegenwoordigd zijn. Iemand merkt op dat die lui met dit werk hun geweten proberen te sussen, want de Uaterstaat geeft vergunningen af aan allerlei bedrijven met een nadelige invloed op het landschap. Ze staan bekend als een hardwerkende ploeg. Eens in de veertien dagen belt Luud Persijn op zaterdagmorgen iedereen op met de mededeling dat er die morgen gewerkt zal 10 worden en de vraag of je ook meegaat. Het gaat alleen niet door als het écht slecht weer is in dat geval gaan ze de week daarop werken Er is voor het hele seizoen van te voren een schema opgesteld, waarbij allerlei adressen op Ualcheren aan de beurt komen en een enkel adres buiten Ualcheren, zoals de Hooge Platen in de Uestersche1deIn het verslag van de werkgroep staan o.a. genoemd: - maaien van de Koedijk en Krukweg te Nieuw en St. Joosland, - onderhouden van het eikenlaantje op Uesthove - wilgen knotten Oranjepolder/Vrouwenpolder, - essenhakhoutbos in Oostkapelle. Ze hebben verschillende vaste stekjes. Het is ook leuk om na een paar jaar weer terug te komen en de resultaten van je werk te bek i jken 1 1 /7 4/

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1991 | | pagina 7