DOSSIER Henk Zandstra O O 21 Hierdoor werd het ingevolge artikel 24 van de Natuurbeschermingswet verboden vleermuizen te vangen o-f te doden, o-f zulks te pogen, alsmede het onder zich hebben o-f te koop aanbieden van levende en dode exemplaren of delen ervan. Eveneens werd het zonder noodzaak verontrusten van vleermuizen niet meer toegestaan, omdat bleek dat door vleer— muisonderzoek in mergelgroeven de populatie in aantal terugliep. Medewerker Natuur Milieu— en Faunabeheer (N.M.F.) JAN MINDERHOÜD Kaardebol1 en In een -flat in de Vlissingse wijle Pauwenburg woont hij. Een ruime woning voor een man alleen, in de hal genoeg ruimte om een grote bos kaardebollen te laten drogen. In de achterkamer is een mountainbike gestald en bevindt zich de pick—up. In de voorkamer sober meubilair, een wajangpop aan de muur, schaakstukken op de vensterbank, een pak tarotkaarten op de so-fa. 20 Het "dossier" uit ons contactblad had hij nog nooit gelezen, maar was niettemin wel bereid om onder het genot van popmuziek en pilsje enige sto-f te leveren voor een verhaal. Punk Jan is 32 jaar oud, en vader van een 6—jarige zoon. Geboren en getogen op Walcheren, hij deed de MAVO in Middelburg en ging vervolgens naar de HAVO, maar maakte deze laatste school niet a-f: "Het was de tijd van de grote jeugdwerkeloosheid toen ik van school a-f kwam", vertelt hij, "en van de punkbeweging". Die werkeloosheid was voor hem niet zo'n probleem, hij had altijd wel wat te doen. Hij zegt in totaal ongeveer 1 jaar betaald werk te hebben verricht. Na z'n schoolcarriere had hij verschillende kortdurende baantjes: bij de Olau, *t Tre-fcentrum, de PZEM. Het was allemaal weinig interessant. Punk was hij ook in die tijd, een echte, met een hanekam. Hij hielp mee met de uitgave van een punkblaadje, schree-f daar ook gedichten voor. Hij denkt er met plezier aan terug. Vlissingen was toen een gezellige stad, hij vond veel vrienden in het punkwereldje, overal in het land. De meeste van die mensen zijn nu, net als Jan, ook punk—a-f, ze hebben een betaalde baan, maar het zijn geen yuppies geworden!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1991 | | pagina 14