13 Chemische bestrijdingsmiddelen warden haast niet meer gebruikt, a-F en toe slechts Round—Lip op de stobben (zeer gi-Ftig). Rekreatie en edukatie De rekreatiedruk is enorm toegenomen. Waren het vroeger voornamelijk wandelaars die het bos bezochten, nu zijn er veel meer vormen van rekreatie, die een ware plaag zijn geworden: veel motorcrossers (moeilijk te bestrijden), mountainbikers en paardrijders. Ook de grotere aantallen natuurrekreanten, die het hele bos afspeuren naar een zeldzaam plantje moeten meer tot de orde worden geroepen. Veel scholen vragen om exkursies, ze komen daarbij tegenwoordig uit het hele land. Er zijn per week nu ongeveer 10 aanvragen voor gebrLiik van het bos: scouts, jongerengroepen e.d. De limiet is echt bereikt. Om de negatieve invloeden van deze rekreatie/edukatie niet over heel het bos te laten verspreiden heeft men bepaalde delen moeten afsluiten. Zoogdi eren Het bos vormt een groot aaneengesloten geheel. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat het bos in het verleden altijd een groot belang heeft gehad voor de jacht. Everzwijn, Das en Ree kwamen hier van oudsher talrijk voor. Het Ree houdt nog steeds moeiteloos stand. Het is er talrijk en wordt bejaagd. Voor het Wilde zwijn is het bos net iets te klein geworden. samen met de Belgen werd gebouwd Het militaire terrein, en het hek daaromheen, deelt het bos nu in te kleine stukken. Het Wilde zwijn is daardoor verdwenen. Het Meerdaalwoud was een van de laatste plaatsen in Vlaanderen waar dassen voorkwamen. Jagers en stropers houden niet van dassen omdat ze van konijnen houden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1991 | | pagina 8