genomen worden als vrijwilligersbegeleider. Roelo-f Bijl heeft per 1 januari andere taken gekregen. Hij verzorgt een deel van de administratie, het onderhoud van gereedschap, het transport van materiaal en de bacterievuurcontrole. De regio's zijn als volgt over de regio medewerkers verdeeld: Sjaak Herman - West-Zeeuws-VI aanderen Walcheren en Noord-Bevel and Peter Maas - Oost-Zeeuws-Vlaanderen Rudie Geus - Zuid-BevelandTholen, Sint Phi lipsland, Schouwen- Dui vel and In januari werd a-fscheid genomen van voormalig vrijwilliger Jan Minderhoud, die een jaar lang via een werkervaringsplaats bij de stichting werkzaam was. Hij hee-ft naar volle tevredenheid meegedraaid in de doordeweekse vrijwilligersgroep in Midden Zeeland en doet dit nu weer als vrijwilliger. Vanaf 1 -februari werkt tevens Lucien Calle weer bij SLZ. Na zijn werkervaringsplaats is hij nu bij ons gedetacheerd door de stichting Banenpool Zeeuws—Vlaanderen. Lucien helpt bij vrijwilligersbegeleiding in Zeeuws—Vlaanderen, inventariseert landschapselementen en houdt zich bezig met waardevolle bomen (inventarisatie, advisering, onderhoud). Al met al een ploeg met toekomst! 22 WNF PROJEKTSUBSIDIES VOOR NATUURBESCHERMINGSWERK Het Wereld Natuur Fonds (WNF) stelt o.a. aan plaatselijke groepen subsidiegeld beschikbaar voor projekten voor natuurbeschermingswerk. De beslissing over het al dan niet toekennen van subsidies voor Nederlandse natuurbeschermingsprojekten wordt genomen door het bestuur van het WNF. Het bestuur wordt daarbij geadviseerd door de Advieskommissie Vrije Gelden Nederland (AVGN) die tenminste vier maal per jaar bijeenkomt om ontvangen subsidie—aanvragen te beoordelen. Aanvragen worden door de Advieskommissie alleen in behandeling genomen als deze aan de volgende voorwaarden voldoen: Het projekt moet een Nederlands natuurbeschermingsbelang dienen. Het kan daarbij gaan om projekten op het gebied van voorlichting, edukatie, onderzoek, terreinbeheer, publikaties, enz. Projekten buiten Nederland kunnen in principe eveneens in aanmerking voor subsidie komen, maar in beginsel alleen dan wanneer deze een Nederlands natuurbeschermingsbelang dienen De aanvraag moet ingediend worden op een aan te vragen standaardformulier Niet in aanmerking komen projekten waarvoor reeds ten tijde van de aanvraag verplichtingen zijn aangegaan. 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1992 | | pagina 13