4 WWF Ook worden geen subsidies verstrekt voor onderzoek in verband met studiedoeleinden. Exploitatiekosten of andere strukturele kosten komen evenmin in aanmerking voor subsidiëring door het WNF. Na het indienen van een aanvraag wordt de ontvangst daarvan schriftelijk bevestigd met vermelding van de behandelingstermijn. In het algemeen kan bericht over toewijzing o-F a-fwijzing van een subsidie—aanvraag zes weken na de uiterlijke datum van indiening tegemoet worden gezien; voor aanvraag formulieren en nadere informatie over de wijze van indienen kunt u zich wenden tot: WNF, mevr. R. Westerman (sekr.AVGN), 03404-12064 MINIMILIEUS VAN MINIFAUNA Nederlanders zijn netjes. Het streven naar netheid neem je niet alleen in de huizen waar, maar ook daarbuiten. De meeste tuintjes zien er verzorgd uit. Het daar naast gelegen plantsoentje eveneens. De bos— en natuurgebieden buiten de bebouwde kom geven ook al een keurige indruk. 24 In deze door de mens geordende wereld voelen allerlei kleine medeschepselen zich niet zo thuis. Zij hebben behoefte aan plaatsen waar het gras niet zo vaak wordt gemaaid, waar takken en stenen niet worden opgeruimd, waar dode bomen mogen blijven staan. Deze plekken, in grootte variërend van enkele centimeters tot een aantal meters, worden wel minimilieus genoemd. De kleine, ongewervelde beestjes die hier leven worden aangeduid met de term minifauna. Over het belang van zeer kleine landschapselementen als leefgebied van ongewervelde dieren handelt handelt de nieuwste uitgave van de stichting Landelijk: Overleg Natuuren Landschapsbeheer (LONL): 'Minimilieus van minifauna'. Beheerders van natuurterreinen en plantsoenen, maar ook particuliere tuineigenaren lezen in dit boekje hoe zij maatregelen kunnen treffen die gunstig zijn voor insekten en andere ongewervelden. Zij lezen wat ze kunnen doen, maar vooral ook laten. Want een voor insekten en andere kleine dieren gunstig beheer bestaat vooral uit 'niets doen'; plaatsen die anders 'netjes' zouden worden gemaakt met rust laten. Het manuscript van Tiinimilieus voor minifauna' is geschreven door de Commissie voor Inventarisatie en Natuurbescherming van de Nederlandse Entomologische 25

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1992 | | pagina 14