Vereniging. Sjaak van 't Hof hee-ft de tekst geredigeerd en voorzien van enkele praktische voorbeelden van insektvriendelijke maatregelen in de tuin. Het boekje is geillustreerd met -foto's en tekeningen. 'Minimilieus van mini-fauna' is te bestellen door het overmaken van f 4,50 per exemplaar, vermeerderd met f 4,porto- en administratiekosten per bestelling, op postgi ro 4252780 t.n.v. Stichting LÜNL te Utrecht» GREENPEACE In opdracht van Greenpeace Nederland werkt ID TV aan een nieuw spelprogramma dat vanaf oktober door de AVRO zal worden uitgezonden. In dit spel, "No time to waste", staan milieuvervuiling, milieubescherming en de natuur in het algemeen centraal. Drie deelnemers vormen een team dat de race tegen de klok moet winnen om Moeder Aarde op symbolische wijze te redden, een metafoor voor de situatie waarin de wereld op het moment verkeert. Hiertoe moeten zij aan de hand van inleidende filmpjes vragen beantwoorden. Men speelt dus niet tegen elkaar, maar met elkaar. Lukt het niet om voldoende vragen te beantwoorden binnen de gestelde tijd, dan vergaat de aarde. "No time to waste" moet niet alleen verbazen en vermaken, maar een groot publiek infor meren over zaken die onze aarde bedreigen. 26 In iedere aflevering staat een provincie centraal. Aan de hand van de problematiek in deze provincie wordt een verbinding gelegd met landelijke en mondiale vraagstukken. De vragen zullen van goed middelbaar schoolniveau zijn. Voor dit spelprogramma is ID TV op zoek naar teams van drie kandidaten. Wij zoeken mensen die door hun werk, vrijwillige werkzaam heden of door hun belangstelling betrokken zijn bij het milieu en de natuur. Zoals een student biologie, een vogelliefhebber, iemand die werkzaam is bij een milieu organisatie, iemand die zich inzet voor een lokaal milieuprobleem of die door zijn beroep, bijv. als planoloog, met het milieu te maken heeft; Bij voorkeur is elk van de drie kandidaten van uit een verschillende invalshoek betrokken bij het milieu; Omdat per aflevering een provincie aan de orde komt, moeten de kandidaten uit de betreffende provincie afkomstig zijn; Bovendien hebben ze een onderlinge band doordat zij bijvoorbeeld collega's, familie of vrienden zijn; Leeftijd: 18 jaar en ouder, liefst niet van dezelfde leeftijdscategorie. 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1992 | | pagina 15