W n, sJONZE BIBLIOTHEEK EEKl&t. f opknapt van ons werk. Toen ue laatst- ueer eens zaagdag hadden riep één van ons plotseling stil te zijn. Toen bleek notabene op 200 meter afstand een hele groep reeën te lopen spelen! Ue vroegen ons af uat het uas: een leger, een kudde, een roedel??? Ueet u het? Volgens Peter was het een sprong Volgens mij was dat een slag. In de 1ucht t En na zo'n dag werken voel ik me altijd weer zo voldaan, zo tevréden moe! Martha Vergouwe Noot redactie: het was geen sprong in het duister. Uil je ook iets kwijt over je ervaringen als vrijwi11iger? Heb je goede ideeën, tips voor medevrijwi11igersop- of aan merkingen? De redactie wil in De Boom In een bladzijde reserveren speciaal om onze vrijwilligers aan het woord te laten. Alles mag, al behoudt de redactie het recht een ingezonden stuk niet te plaat sen. Schrijven maar! Het redactieadres vindt je op de kaft. In dit nummer van de Boom In wordt aan dacht besteed aan aktiviteiten rond nest kasten, in het bijzonder voor de kerkuil. Hebben wij daarover ook wat in de biblio theek staan? Nou en of Als eerste valt op de nestkasthand1ei- ding", uitgegeven door de Jeugdbondsuit geverij van de Nederlandse Jeugdbonden voor Natuurstudie, geschreven door F. Noppert e.a. Het boekje bevat bouwtekeningen van al lerlei nestkasten voor vogels, geeft aan wijzingen voor te gebruiken materialen e.d. Het beperkt zich tot nestkasten voor vogels. Er wordt ook uitvoerig ingegaan op het "waarom" van nestkasten ophangen en er worden ideeën aangereikt voor het doen van onderzoek rond nestkastenprojec- ten Een kritische houding t.o.v. het onbe perkt plaatsen van allerlei nestkasten wordt niet geschuwd. Vermeld wordt ook dat het ophangen van nestkasten niet al leen zaligmakend is. De achteruitgang in de stand van een vogelsoort wordt immers lang niet altijd verklaard door alleen maar gebrek aan nestp 1 aa t-sen Achteruit- 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 16