REDACTX ONEEL Via de postcodeloterij heeft de SL2 in 1992 een subsidie ontvangen om de hele provincie te voorzien van nestkasten Nee, niet van die leuke uoninkjes van 15 bij 25 cm. voor vogeltjés van mussegroot- te, maar stevige gevaartes van een kilo gram of dertig! Kerkui1enestkasten De kerkuil, uat is dat voor een beest? Uaarom die nestkasten? Hoe ziet zo'n kast er-uit? Uaar en hoe worden ze geplaatst? En... uat vinden de uilen er zelf van? Je leest er in dit nummer alles over. Verder vind je een verslag van de uitwis seling met een werkgroep in Oost-Brabant, een dagje werken op Oranjezon en het ver volg van "Uie het kleine niet eert", over- beheersmaatregel en voor de i nsekten in het landschap. DE KERKUIL EIM HEX ZEEUWSE LANDSCHAP De kerkuil is een vogel die van oudsher tot de verbeelding heeft gesproken, heel vroeger meestal in negatieve zin, bv "boodschappen van de dood", e.d. Tegen woordig is die belangstelling gelukkig ten goede gekeerd en willen heel wat boe ren en buitenlui graag onderdak verlenen aan een paartje kerkuilen. Door die belangstelling en het feit dat de kerkuil voorkomt op de "rode lijst" van bedreigde vogels in Nederland, is er- een aparte Nederlandse werkgroep voor opgericht met 16 regionale subwerkgroe pen Deze werkgroepen volgen de stand van de kerkuil en proberen de stand door gerich te akties met nestkasten en wintervoede— ring te vergroten of op peil te houden. Aantallen en verspreiding Tot de strenge winter van '62-'63 broed den er in Nederland in goede jaren ca. 3500 en in slechte jarenmet weinig mui zen, ca. 1800 paartjes. Gedurende die uitzonderlijk strenge winter werd het bestand enorm uitgedund. In 1963 konden slechts een 30-tal broed- gevallen worden vastgesteld. Ondanks een, met name in de laatste jaren, redelijk herstel Cin 1990 werden er weer ruim 1000 broedgeva11 en genoteerd) is de kerkuil die klap nog niet te boven. Dat wijst er op dat er meer aan de hand is.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 3