UITWISSELING De beheersuerkgroep van de KNNV afd. Beveland heeft contact met de beheers- uerkgroep van de IVN afd. Heeze in Oost Brabant. Dit contact is niet geheel toe vallig tot stand gekomen. Mat Crijns, tot enkele jaren geleden enthousiast deelne mer aan het beheersuerk op Beveland, is verhuisd naar Heeze en heeft zich daar ook ueer op het beheersuerk geuorpen. Via hem is het contact tussen de groepen tot stand gekomen. In de zomer van 1992 is een groepje vrijuilligers uit Heeze op bezoek geueest op Zu id-Bevel andLater in het jaar vond de return plaats. Dit te genbezoek leverde het volgende verslag op. Verslag van de uitwisseling met de werkgroep van IVN afdeling Heeze op 28 november 1992. Reeds zeer vroeg vertrokken uij met drie auto's en 12 personen naar Geldrop om daar om ca. 9.30 uur te beginnen met de uerkzaamheden. Onder leiding van Staatsbosbeheer hebben uesamen met de Brabantse collega's, eerst berkenopslag veruijderd van de Strabrechtse heide. Dit uerk lijkt in ze kere zin uel op ons knotuerk. Geuoon als een bezetene alles uegkappen en afzagen uat je tegenkomt. Voor sommi gen van ons een ideale bezigheid. Er uordt uel eens beueert dat degene die niet heeft geplagd niet op de heide is geueest.. Nou, uij zijn er uel geueest. 1 2 Uat is dat een zuaar werkOnvoorstelbaar dat men dat een dag volhoudt. De mensen uit vroegere tijden schenen het hun hele leven te doen. 2e liepen dan ook zo krom als een hoepe1 Nu uordt het gedaan als strijd tegen het pijpestrootjeeen grassoort die erg ge dijt ten gevolge van de verzuring van de omgeving, hetgeen dan ook de verrijking van de grond tot gevolg heeft. Rond half 1 uerden ue in het gebouu van Staatsbosbeheer getracteerd op erg goede snert en brood, hetgeen uij natuurlijk uel lustten! 's Middags kregen ue een excursie op de Strabrechtse Heide. Dit is een van de grootste, nog bestaande heidevelden in ons land. Ue kregen voorbeelden van geplagde stuk ken te zien die 10 en andere 30 jaar ge leden waren geplagd. Ja, dan zie je toch eer van je uerk. Het uerd ons uel duidelijk dat land schapsbeheer/natuurbeheer niet alleen betekent: conserveren, maar ook aktief terrein beheren. Erg leuk uas het ook de diverse land schappen in elkaar over te zien lopen. Vooral aan de oevers van de Kleine Dommel uerd ons een zeer divers beeld van de heide getoond. De IVN-uerkgroep heeft ook enkele putten gegraven voor de aanuezige flora en fau na. Om ca. 4 uur waren ue ueer terug bij de schaapskooivan u aar uit Staatsbosbe heer haar aktiviteiten uitvoert en in de 13

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 8