VIJF STAGES BIJ SL_Z Dit voorjaar was het SLZ-kantoor in Goes af en toe een beetje overbezet. Bureau's tekort, vechten om een plaatsje achter de computer; dat krijg je als er drie stagi- air(e)s tegelijk aan de slag willen bij de stichting. Haar ondanks dat werd er een berg werk verzet. Afgelopen voorjaar Thea Sciarone studeert aan de Rijkshoge school IJsselland, afdeling Hoger Tech nisch Onderwijs, richting milieukunde. Ze maakte bij 5LZ een rapport over de kos ten die gemaakt zouden moeten worden voor het behouden en herstellen van de hoog- stamboomgaarden in Oost Zeeuws-Vlaande ren Ze heeft een veldinventarisatie in dit gebied uitgevoerd en een herstelplan opgesteld. 16 Marieke van Bemden studeert aan de Inter nationale Agrarische Hogeschool Laren- stein, richting tuin— en landschapsin— richting. Ze heeft tijdens haar stage een inventarisatie gedaan van de kleine land schapselementen in de gemeente Hulst. Ze heeft in haar verslag de onderhoudstoe- stand beschreven van knotbomen, hoogstam- fruitbomen, meidoornhagen, dijken, drink putten en hakhoutbosjes en aanbevelingen gegeven voor onderhoud en herstel. Bert-Paul de Kam studeert ook aan de IAH Larenstein, maar dan de richting natuur— en landschapstechniek. Hij werkte dit voorjaar mee aan de bacterievuurbestrij— ding in de meidoornhagen op Zuid-Beveland en deed een onderzoek. Het doel van zijn onderzoek was het bekijken of de bacte- rievuurcontrole in het verleden zin heeft gehad en of er een herstelplan gemaakt zou kunnen worden. Het is gebleken dat het aantal kilometers meidoornhaag in Zuid-Beveland sterk afgenomen is. Van 84 km in 1970 naar 19 km in 1993. Om te voorkomen dat de cultuurhistorisch zeer waardevolle meidoornhaag uit het Zuid- Bevelandse landschap zal verdwijnen is het noodzakelijk dat de bacterievuurcon trole in de huidige vorm wordt voortgezet en dat er een herstelplan wordt uitge voerd 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 10