via een mailing. Zo gezegd en na enige inspanning ook zo gedaan en met twee do zen enveloppen naar het postkantoor waar de man achter het loket geen idee had wat die er mee aan moest, de mensen achter mij ongeduldig in mijn nek zaten te bla zen, en ik, ja ik kon niet veel meer doen dan het lijdzaam ondergaan en hopen dat de rekening niet al te hoog zou oplopen. Goed, dat en nog veel meer achter de schermen, maar waar gaat het nu eigenlijk om? Centraal staat natuurlijk de knot- boom. Dat is een wat neutraal woord, waar je wilg, populier, els, eik, es, of nog wat anders kunt invullen. Al vele jaren lang genieten deze landschapselementen onze aandacht en er wordt hard gewerkt aan hun onderhoud en dus behoud. KNOKKEN VOOR KNOTTEN legt echter het ac cent ergens anders. Het idee is dat on derhoud natuurlijk noodzakelijk is, maar dat je meer moet doen wil je de knotboom daadwerkelijk blijven behouden in ons landschap. Je zult jonge bomen moeten aanplanten Nu zijn we daar in Zeeland al een aantal jaren mee bezig, via de Actie Uilgepoot» Sinds '86 hebben we in Zeeland zo'n 7000 knotbomen, voornamelijk knotwilgen aange plant» Deze actie borduurt voort op het idee om gratis plantmateriaal ter be schikking te stellen. Cmogen we stiekem denken dat het idee van ons geleend is?). 4 Gratis materiaal, en de inzet van vrij willigers, landeigenaren en het be drijfsleven moet garant staan voor een forse injektie in ons knotbomenbestand KNOKKEN VOOR KNOTTEN is opgezet in esta fettevorm. Alle provincies doen mee, ie dere week zijn er weer twee aan de beurt, te beginnen 6 november. Zeeland komt de tweede week aan de beurt: zaterdag 13 november Cde 13e, moeten wij weer heb ben) Voor deze dag hebben we ongeveer het vol gende programma in gedachten: Ue togen naar Noord-Bevelanden als je je af vraagt of daar iets te beleven is, ja daar is iets te beleven, en zeker op 13 november. Er is een mooie dijk gevonden met enkele knotwilgen en de eigenaar vindt het een goed idee om de hele dijk vol te planten zodat er weer een mooie aaneensluitende rij ontstaat. Uiteraard zal er ook een officieel tintje aan deze dag zitten. Ue hopen dat onze Commissaris van de Koningin, dhr. Van Gelder de aktie in Zeeland wil opstarten, maar zekerheid hebben we op het moment van schrijven nog niet. In ieder geval toeters en bellen en wat beter is koffie en soep, gezelligheid en vanzelfsprekend mooi weer. Ue verwachten verschillende vrijwil- 1igersgroepen uit heel Zeeland die bereid zullen zijn om de handen uit de mouwen te steken, want we hebben naast het plant- werk in de omgeving nog meer op stapel staan; nog meer planten maar ook knotten en zo verder» 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 4