af» "Je gaat kennismaken met de vrijwil- 1igersgroepen en legt contacten met de zusterorganisaties in andere provincies," vertelde Foort» "Je gaat bestaande vrij- wi11igersgroepen begeleiden en probeert nieuwe groepen van de grond te krijgen»" Dat lukte aardig! Stichting landschapsverzorging in Zeeuwse bodem verankerd 10 Voor het onderhoud aan knotbomen gold: zien werken, doet werken» Ook landeigena ren die voorheen niet meer naar hun knot bomen omkeken, gingen steeds vaker weer zelf hun bomen knotten, al dan niet met ondersteuning van de subsidieregelingen die daar voor beschikbaar zijn» Ook bracht SLZ andere bedreigde land schapselementen voor 't voetlicht: de hoogstamfruitboom bijvoorbeeld. De SLZ organiseert ieder jaar snoeikursussen voor vrijwilligers en eigenaren van hoog- stammen» Zodoende is er al veel achter stallig onderhoud weggewerkt en zijn er vanaf 1986 ook duizenden nieuwe hoogstam- fruitbomen aangeplant» tien jaar SLZ Foorts werk is wel veranderd in de loop van de jaren» Nu heeft de stichting tien medewerkers in dienst, waar hij leiding aan moet zien te geven» Verder is SLZ de laatste jaren betrokken bij het opstellen van landschapsbeleidsplannen van de vei schillende gemeentes in Zeeland, ook weer heel iets anders! Regelmatig zijn er stagiair(e)s aan het werk bij de Stichting» Zij stellen plannen op voor projecten, zoals het pro ject voor bescherming van de kamsalaman- der in Zeeuws-VlaanderenEen ander voor beeld van een project is het plaatsen van nestkasten 11 Door hel planten van twee linden bij de boerderij De Konijneberg te Zuidzande heeft de Gedeputeerde mevr. k. Koster-Maris saterdag 19 maart j.l. officieel het startsein gegeven voor de nieuwe stichting kandschapsverzorging Zeeland, liet doel van de Stichting is hel behouden en omwikkelen van het natuur- en landschapsschoon in de provincie Zeeland. De nieuwe stichting waarvan mevrouw G. Montfrons-Hartman de burgemeester van Veere tot voorzitster is benoemd, is gevestigd aan de Grote Markt te Goes.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 7