hoort ook bij het project. Het snoeihout wordt ter plaatse verwerkt tot takkenstapels/houtrillen, de wilgepoten worden elders in de provincie geplant. SLZ heeft toegezegd de buiten werkzaamheden te begeleiden en te zorgen voor het benodig de gereedschap. Twee biologieleraren, Maria Vermue en Rob Stolte zorgen eveneens voor begeleiding van de buitenwerk zaamheden, en bereiden het project voor op school door in een aantal lessen aandacht te besteden aan landschapselemen ten in het algemeen, en de knotwilg in het bijzonder, waarbij ook de waarde voor natuur en landschap wordt meegeno men. Aan de waarde van houtstapels voor de natuur wordt eveneens aandacht besteed. SLZ stelde hier materiaal voor be schikbaar. Het project is gericht op de tweede klassen van het AOC. In januari 1994 is voor het eerst gewerkt door vier verschil lende groepen, met in totaal zo'n 80 leerlingen. Elke groep werkte twee lesuren. Bij alle betrokken partijen beviel het project prima. Er zijn ca. 20 wilgen geknot, alle hout is verwerkt tot poten en houtstapels. Afgesproken is om met het project door te gaan. Dat het om leerlingen van een agrarische school gaat was overigens goed te merken: ervaring met zagen en hakken was aanwezig, niemand was bang voor vuile handen. Voorberei ding op school van zo'n project is ook belangrijk: nu wisten de leerlingen van te voren waarover het ging, tijdens het werk hoefde niet alles meer uitgelegd te worden. Als aanvul ling op dit knotproject zal het AOC ook pogingen in het werk stellen om, in overleg met de eigenaar van het Poelbos (Staatsbosbeheer), divers onderzoek te gaan doen in het bos. Daarbij wordt met name gedacht aan onderzoek in en rond de in het bos aanwezige drinkputten. 18 Activiteiten Centrum Goes Het activiteiten centrum Goes (AC) is een dagverblijf waar lichamelijk gehandicapten allerlei werkzaamheden kunnen verrichten. Voor het opzetten en begeleiden van activiteiten zijn er activiteitenbegeleiders in dienst. Eén van hen, Rien Schrier nam contact op met SLZ. Vraag was of gehandicap ten iets konden doen voor natuur en landschap in Zeeland. Dat bleek op een paar manieren mogelijk. Ten eerste be schikt het AC over een timmerwerkplaats. Daar worden sinds kort nestkasten voor kerkuilen en torenvalken gemaakt. Een deel van de gehandicapten bleek ook in het landschaps- onderhoud aan de slag te kunnen, zo lang het maar hoofdza kelijk om werkzaamheden op de grond ging. Een tiental mensen is van start gegaan met dunningswerkzaamheden in enkele erfbeplantingen. Mogelijk kan de groep ook behulp zaam zijn bij maaiprojecten op Zuid-Beveland. Vervoer wordt geregeld door het AC, evenals de directe werkbegelei ding. SLZ bereidt de projecten voor (contact met eigenaar, werkplan maken) en houdt contact met de begeleider van het AC. Foort Minnaard De Boom In 1-94 De Boom In 1-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 11