Knotgroep Achtersloot De Knotgroep Achtersloot uit Soest is een vrijwilligersgroep die regelmatig landschapsonderhoud in de provincie Utrecht uitvoert. In het weekend van 6, 7 en 8 mei heeft deze groep een slotweekend van het knotseizoen 1993/1994 op Schou wen georganiseerd. De coördinator van de groep, Gerrit Vink, had SLZ aangebo den op 7 mei een klus in het landschap van Schouwen-Dui- veland uit te voeren. In overleg is besloten een gedeelte van de Wildernis bij Brouwershaven op te knappen. De Wildernis De Wildernis is een smal terrein onderlangs de dijk van de Grevelingen en bestaat uit een zestal langgerekte kleiputten. Het terrein is particulier eigendom. In de oude kleiputten bevond zich tot de vijftiger jaren een zeer interessante begroeiing met oa. 7 soorten orchideeën. Tijdens de ruilverkaveling is het meest interessante deel omgevormd tot akker, de andere kleiputten zijn gebruikt als stortplaats voor grote betonelementen afval van Deltawer ken), aardappelgrond, witlofwortels, puin, enz. In een van de oude kleiputten bevindt zich nog een interes sante vegetatie. 20 Najaar 1993 heeft de VLP Noord en Midden Zeeland het oostelijke gedeelte van deze kleiput gemaaid en het afval verwijderd. De gemeente Brouwershaven heeft het maaisel en puinafval afgevoerd. Op 7 mei is het westelijke deel van deze kleiput opgeknapt. Verslag 7 mei Volgens afspraak was het schitterend weer met een stralende zon en een verkoelend briesje van zee. Zoals Gerrit had verteld houden de leden van de groep van aanpakken. Met 4 bosmaaiers, enkele boszeisen, harken en rieken werd de verruigde vegetatie gemaaid en op enkele hopen langs het weggetje gezet. Een van de leden van de knotgroep had van een bevriende boer uit Kerkwerve een kleine tractor geleend die kon wor den ingezet met het verwijderen van afval uit het terrein. Zo zijn oa. enkele staalkabels en een stalen frame van een 6m, lang) uit de klei getrokken. Tijdens het maaien stuiten we middenin het westelijke riet veldje op een zestal betonelementen van 1 x 1 x 1 m. met een stalen oog bovenop. Óndanks verwoede pogingen lukte het niet deze elementen met de kleine tractor uit het rietveldje te trekken. Nadat ook nog een frame van een oude kruiwagen uit de grond was getrokken raakte de tractor vast aan de rand van het rietveldje. Om de tractor los te trekken werd de andere tractor van de bevriende boer gehaald. Met deze tractor 200 pk hebben we ook de zes betonele menten uit het rietveld getrokken en in de berm gezet. We zijn benieuwd of de gemeente deze elementen samen met het maaisel en het kleine afval zal meenemen. 21 De Boom In 1-94 knotgroep Achtersloot Mtkf WXH1971 De Boom In 1-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 12