ILC Mededelingen Instructiedag maaibalk Opnieuw cursus zeisen Lijst van publicaties Onlangs heeft de Stichting een nieuwe maaibalk aangeschaft-. De oude Bücher heeft bijna 10 jaar dienst gedaan en mag het nu wat rustiger aandoen. Na lang en wijs beraad is er nu een nieuwe. Aangezien het om een peperdure aanschaf gaat (je kunt van hetzelfde geld een klein autootje kopen) hopen we wel -dat ook deze maaibalk weer lang dienst zal doen. Essen tieel daarbij is een goed en vakkundig gebruik van de machi ne. Weten wat die kan en vooral niet kan; het dagelijks onderhoud en allerlei andere praktische zaken die van groot belang zijn. Het liefst zien we dat slechts een beperkt aantal mensen de machine zal besturen. Juist voor deze mensen organiseren we binnenkort een instructiedag. Wanneer en waar precies weten we nog niet, maar de serieu ze geïnteresseerde kan zich alvast aanmelden op het kantoor van de Stichting. Al eerder organiseerden we een cursus zeisen. Ergens op Walcheren werd het gras door de enthousiaste groep deelne mers kortgezet. We willen dit opnieuw doen, ditmaal iets uitgebreider. Allereerst een dagdeel theorie. Het hoe en waar om van het maaien (waarom dit soort natuurbeheer) en het hoe en waarom van de zeis. Daarna het veld in om concreet de zeis te hanteren. Speciale aandacht daarbij over de houding van het lichaam en de stand van de sloven. 26 Ook zal er iemand bezig zijn met het kloppen van de zeisen. Goed gereedschap is het halve werk en bij de zeis betekent dat vooral dat die goed geklopt moet zijn. Deze cursusdag omvat 1 hele dag, te houden medio augustus, waarschijnlijk in Terneuzen. We rekenen op een tiental, maximaal 15 deelnemers. Preciese lokatie en datum zijn nog niet bekend, maar geïnteresseerden kunnen zich aanmelden op het kan toor. verkrijgbaar bij SLZ Folders van SLZ (gratis): - Algemene informatie (over werkzaamheden SLZ) - Vrijwilligerswerk in het landschapsbeheer - Aktie Wilgepoot - Financiële bijdrage onderhoud kleine landschapselementen - Snoeihout en maaisel: geknipt voor de natuur - Snoeien van hoogstamfruitbomen met achterstallig onder houd - Plantadviezen - Broedgelegenheid voor de kerkuil - Help., de kamsalamander verzuipt! (poster 'plant een knotwilg') Folders van LONL (gratis): - Knotbomen - Hoogstamvruchtbomen - Hooiland en ruigten - Heggen en hagen - Leibomen - Riet en oeverlandjes De Boom In 1-94 r De Boom In 1-94 FöoT PE SWiK 1 meter piep IKJ PE GfloND.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 15