Mededelingen Nieuwe Maaibalk In het vorige nummer van De Boom In berichtten we al over de aanschaf van een nieuwe maaibalk en een instruktiedag voor de mensen die er mee gaan werken. Die instruktie heeft inmiddels plaatsgevonden en de nieuwe Bücher is inmiddels in gebruik. Hij bevalt goed. De oude heeft tegenwoordig een vast plekje in Zeeuws-Vlaanderen, waar hij hopelijk nog enige jaren dienst kan doen. Stagerapport Hoogstamboomgaarden Afgelopen voorjaar heeft Corné Quik, stagiair van Internatio nale Agrarische Hogeschool Larenstein, richting Natuur- en Landschapstechniek de hoogstamboomgaarden in West Zeeu ws Vlaanderen geïnventariseerd. Twee andere staigiars hebben vorig jaar de hoogstamboomgaarden in Oost Zeeuws-Vlaan deren in kaart gebracht. Corné heeft zijn inventarisatiegege- vens en die van zijn voorgangers gebruikt voor het schrijven van zijn stage-rapport 'De laatste der hoogstamboomgaarden'. Het rapport geeft een beeld van het aantal hoogstamboom gaarden in geheel Zeeuws-Vlaanderen, de staat van onder houd waarin ze verkeren en wat het kost om de boomgaar- 18 den te herstellen. Met het rapport zal getracht worden de nodige financiële middelen te verwerven om het herstelplan te realiseren. In het volgende nummer zal een artikel verschijnen over de hoogstamboomgaarden in Zeeuws-Vlaanderen. Personeelsexcursie Dintelse Gorzen Woensdag 6 juli vond de jaarlijkse excursie voor het perso neel van SLZ en de vrijwilligers die op het kantoor werken plaats. Van die vrijwilligers was er trouwens niemand, en de opkomst van de personeelsleden was ook niet zo hoog. Toch stond er een leuke wandeling door het Natuurmonumenten- gebied 'De Dintelse Gorzen' op het programma. Remco Barkema van Natuurmonumenten gaf ons een rondleiding door dit voormalige schorrengebied aan het Krammer-Volke rak. 's Middags werd nog een korte wandeling gemaakt door het Brabantse. 19 De Boom In 2-94 De Boom In 2-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 11