Afgelopen winter werd opnieuw een zevental hoogstamfruit- bomen geplant. Daarnaast vond herstel plaats en uitbreiding van de meidoooihaag. Naast de gebruikelijke soorten mei doorn, hondsroos en sleedoorn werd de haag aangevuld met Koebraam, een specifiek Zeeuwse soort, gekweekt uit in heems materiaal door bijna-buurman, kweker van Liere. Vijftien wilgepoten werden geplant, een wilg en populier geknot. Met Ruud werd een plek gevonden waar het snoeihout tot houtril verwerkt kon worden. Betrokkenheid Anneke vertelt dat de kennis van flora en fauna bij de familie sterk is gegroeid in de achterliggende jaren, moeiteloos somt ze op: groene specht, bunzing, salamander, winterkoning Ze laat foto's zien van een nest boerenzwaluwen die in het geitenhok onderkomen vonden; ook een waterhoen kwam tot broeden. Voor hun kinderen vinden ze deze leefomgeving van onschat bare waarde. De vrijwilligers maakten al kennis met het prachtige werkstuk van Sandra over de kerkuil. In de schuur is op hun verzoek door SLZ een kerkuilekast geplaatst. Hoe wel de kerkuil al is gesignaleerd, is hij nog niet ingetrokken bij familie Verkaart; met hun betrokkenheid een kwestie van tijd? 12 Eveline bekommert zich om lieveheersbeestjes en samen met Jasper heeft ze een passie voor vlinders, ooit werd een Konin- ginnepage gezien! Samen hebben de kinderen een museum in de schuur met vondsten uit de natuur, een mooie verzameling! Nog tijdens het gesprek ontstaat de afspraak een steenuilekast te plaatsen en Anneke vraagt of de drinkput al geschoond moet worden. Aan het werk dus om deze ecologische vrijha ven te onderhouden en ontwikkelen. Vanaf deze plaats wil ik familie Verkaart namens SLZ en vrijwilligers bedanken voor de altijd gastvrije verzorging, zoals laatst nog bij de cursus snoei van jonge hoogstammen. Peter van de Vliet 13 De Boom In 2-94 Hondsroos Braam De Boom In 2-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 8