Korte stage bij SLZ De opleiding Aan het Agrarisch Opleidingscentrum in Houten volg ik de 4-jarige opleiding "Groenvoorzieningen en de natuurlijke omgeving". Ik begin aan het 3e leerjaar dit schooljaar. Stage Na 2 jaar dagstage te hebben gelopen bij hoveniers, wou ik eens kennis maken met een natuurorganisatie. Naar aanlei ding van een stukje uit het tijdschrift "Zeeuws Landschap" kwam ik aan het adres van de Stichting Landschapsverzor ging Zeeland. Nadat ik gebeld had met Foort Minnaard kreeg ik een geva rieerd programma voor mijn weekstage. Mee met de hovenier 2 Dagen ben ik meegeweest met Harry Verkaart, de hovenier van de Stichting. We hebben die dagen buitenplaatsen onderhouden in Oostka- pelle en Middelburg. De werkzaamheden bestonden onder meer uit het schoffelen van rozenperken, grasmaaien, kozijnen vrij knippen, het afmaaien van brandnetels en bramen met de bosmaaier en het rondkijken in de "kasteeltuinen". 14 2 Dagen vrijwilligerswerk Op dinsdag en vrijdag ben ik meegeweest met de vrijwilli- gersgroep om een riet/grasland te maaien van ca. 1 ha. Deze dagen ben ik heel wat kennis over flora en fauna rijker geworden. Het was redelijk zwaar werk, maar de gezelligheid onder de vrijwilligers maakte weer een hoop goed. Kantoor Hier kan je alles vragen over de Stichting. Ook valt er veel te lezen in de bibliotheek van de stichting over de stichting, maar ook over allerlei andere natuuraspec- ten. Kortom, het was een veelzijdige week, waarin ik veel geleerd heb. Wilma Mallekoote De Boom In 2-94 De Boom In 2-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 9