wikkelingen binnen het landschapsbeheer, kun je daar als werk groep rekening mee houden. Als voorbeelden noemt hij het weide- vogelbeschermingsprojekt, wat op het moment wordt voorbereid, en de actie Knokken voor Knotten van vorig jaar. Je kunt zo alvast nadenken over hoe de werkgroep aan zoiets mee zou kunnen werken en er rekening mee houden als je het werkprogramma opstelt. Verder is de bestuursfunctie voor Thomas zelf een zinvolle bezig heid, omdat hij het leuk vindt om zich bezig te houden met de achtergronden van het landschapsbeheer. Sinds kort is hij ook de vertegenwoordiger van het SLZ-bestuur in het bestuur van het LONL, de landelijke, overkoepelende organisatie van de provinciale Stichtingen. Op de vraag of er wel eens vragen of opmerkingen komen van vrij willigers die hij als hun vertegenwoordiger in kan brengen tijdens de bestuursvergaderingen, antwoordt hij ontkennend. Wat ove rigens niet wil zeggen dat hij daar niet voor open staat. Thomas onderhoudt via Klaas Tigchelaar, die zijn plaatsvervanger in het bestuur is, contact met de andere grote vrijwilligersgroep in Midden Zeeland; de beheerswerkgroep van KNNV afdeling Beve land. Nuttige zaken, zoals het plannen en de organisatie van werkdagen en voorbereiden van vergaderingen komen hierbij aan de orde. 16 Volgens Thomas zijn de vrijwilligers doorgaans niet zo geïnteres seerd in de resultaten van de bestuursvergaderingen van de SLZ. De meeste mensen zien het als een vorm van ontspanning, ze komen voornamelijk omdat ze het knot- en snoeiwerk gewoon leuk vinden om te doen. Ze genieten van de natuur, de frisse buiten lucht en de sfeer. Collega's Met een aantal mensen uit zijn werkgroep, die ook veel aan de organisatie van de activiteiten doen, bespreekt Thomas de bes tuurszaken echter wel. Deze mensen werken net als Thomas bij Milieu en Waterstaat, wat wel handig is. Niet alleen om vergaderin gen mee te bespreken, maar ook om werkdagen voor te bereiden. Thomas vervult de functie van penningmeester van de werkgroep. Zijn collega's doen voorbereidend werk voor de werkdagen. Ieder neemt een deel van de projecten voor z'n rekening. Het is beter om dat werk te verdelen over vier mensen, dan dat een persoon alles moet doen. Grenslinde De Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren werkt 's winters elke veertien dagen op zaterdag, 's Zomers werken ze op door-de- weekse avonden, soms zelfs een paar avonden achter elkaar. De werkgroep, die nu 10 jaar bestaat, groeit nog steeds. Er zijn nu ongeveer 30 leden en de gemiddelde opkomst per werkdag is zo'n 15 personen. Ook de werkzaamheden breidden zich steeds verder uit. Een bijzondere activiteit is de aanplant van een grenslinde speciaal ten gelegenheid van het tienjarig jubileum. (Een verslag hiervan lees je elders in dit nummer). Wil Meyboom Nettie Wilderom 17 De Boom In 3-94 De Boom In 3-94 Na een klein uurtje bedankten wij Thomas voor dit interview, hij ons voor de eer, en wandelden we weer naar bet Middelburgse NS station.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 10