Eén §c ander over openhaardhout Elk jaarseizoen wordt er door onze ploeg, bij het knotten van wilgen en andere soorten bomen, en bij het dunnen van bos, hout dat geschikt is om in de open haard te stoken, apart gelegd, met het doel dit te verkopen, om zodoende een bijdrage te leveren aan de vrijwilligerspot. Het spreekt vanzelf dat er actief gezocht moet worden naar klanten om dat doel te bereiken. In voorgaande jaren deed onze begeleider Peter van der Vliet dit werk erbij. Maar omdat het bestuur het eigenlijk beter vond dat dit door een vrijwilliger gedaan zou worden, heeft hij aan diverse mensen gevraagd of er interesse was om dit van hem over te nemen. Nadat er al verschillende mensen néé gezegd hadden, kwam hij bij mij terecht en, omdat ik voelde dat ik toch ook eigenlijk wel wat moest doen om geld bij elkaar te krijgen, durfde ik geen "nee" te zeggen. Zodoende ben ik dit seizoen houtverkoper geweest voor de V.L.P. Ik moet zeggen dat het mij niet tegen gevallen is, ondanks dat er nogal heel wat geregeld moet worden. Klanten moeten worden gebeld, of ze ook dit seizoen weer hout willen nemen en wanneer. Dan moet er rekening gehouden worden op welke dagen de trans porter beschikbaar is, enz. Zodoende zijn we de 12e augustus begonnen met het hout rijden, en ik moet zeggen, het liep allemaal vlot, de klanten waren tevre den en alles werd keurig op tijd betaald. Met Simon Klap achter het stuur, die bijna alle klanten wist te wonen, hebben we bijna 30 m3 afgeleverd in 6 dagen (de VW-transporter kan slechts 1!^ a 2 m3 dragen, afhankelijk van het soort hout). We hadden gedacht meer dan 30 m3 af te leveren; maar dat liep anders uit. We zouden de laatste dag nog 4 m3 van Koudekerke naar Souburg rijden en 2 m3 uit Schouwen-Duiveland. Dus eerst naar Koude kerke "Moesbos". 18 Het had geregend en je kunt begrijpen dat de grond in het bos drassig was. We waren dus een eind het bos in gereden en jawel, toen we wilden keren ging de transporter slippen, wat een ellende! Wat we ook deden, we kwamen met geen mogelijkheid weg. In zo'n bos woont er vanzelf ook geen boer of zo die even met zijn tractor een trekje geeft. Toch presteerden we het om na 2 uur zwoegen weer los te komen, maar we hadden vanzelf nog niets geladen en dat was hier ook onmogelijk. Maar we waren al blij dat we zonder hulp van derden weer op de verharde weg wisten te komen. Maar het was inmiddels al 11 uur en... nog niets gepresteerd. Dus besloten wij om in Schouwen-Duiveland een vrachtje te laden. Dus reden wij eerst naar Boot in Kerkwerve, maar ook hiér vingen wij bot, want het hout dat apart gelegd was, bleek om één of andere duistere reden verdwenen. Dus toen als laatste mogelijkheid nog naar de Hogezoom. Daar lag nog 1 m3 hout langs de weg, de rest ca. 3 m3 lag in het weiland en ook daar was het vanzelf te drassig om in te rijden. Zodoende was het eindresultaat, dat wij, na een dag zwoegen slechts 1 m3 hout af konden leveren, bij Verhorst in Oost-Souburg. Voor ons een financiële tegenvaller, en voor de klant een teleurstel ling, want, daar kan de haard niet van branden! Toch zullen wij proberen om in december alsnog een paar vracht jes te laden. Hopelijk dat het dan een beetje vriezen wil. Lou van Keulen 19 De Boom In 3-94 De Boom In 3-94 Mocht een lezer van ons blad belangstelling hebben voor openhaard-hout, dan zijn hier de prijzen: -Wilgenhout 35 per m3 -Els 35 per m3 -Es 50 per m3 -Esdoorn 50 per m3 -Iep (dit seizoen waarschijnlijk niet voorradig) 65 per m3 Alles gezaagd in lengtes van 1 meter en gratis thuisbezorgd! Lvan Keulen Hoofdstraat 13 4471 AG Wolphaartsdijk tel. 01198 - 1613

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 11