Korstmossenbladmossenlevermossen en zwammen gevonden op bomen van de hollandse hoeve te goes, 29-11-94 De inventarisatie vond plaats tijdens de werk-excursie voor de vrijwilligers van de SLZ. Tijdens deze informatieve dag stond het hoogstamfruit centraal. Het onderzoekje werd gedaan door Lucien Calle, daarbij af en toe vergezeld door een of meerdere vrijwilligers. Mossen en korstmossen zijn tamelijk intensief bekeken, van de zwammen zijn alleen de opvallende soorten meegenomen. De onderstaande soortenlijst bevat aardig wat soorten. Daarbij moet bedacht worden dat als dit onderzoekje door specialisten uitgevoerd zou zijn, de lijst nog veel meer soorten zou vermelden!!! Het gebied bestaat uit een intensief, minder intensief en weinig beheerd gedeelte. Het laatste heeft een bosachtig karakter. Voor wat betreft de hoogstammen is het meest intensief beheerd gedeelte vergeleken met het weinig beheerd gedeelte. Daarbij is onderscheid gemaakt tussen appel en peer. Daarnaast staan er in het gebied ook enkele fraaie Euramerikaanse populieren. Om eens een beeld te geven wat er op dergelijke oude populieren groeien kan, is ook zo'n oude populier meegenomen. Lucien Calle 24 In onderstaande tabel worden achtereenvolgens de korstmossen, bladmossen, levermossen en zwammen vermeld. Daarbij is kolom: 1 De Euramerikaanse populier. 2 De Appels uit het intensief beheerde gedeelte. 3 De peren uit het intensief beheerde gedeelte. 4 De appels uit het weinig beheerde gedeelte. 5 De peren uit het weinig beheerde gedeelte. 25 De Boom In 3-94 De Boom In 3-94 1 2 3 4 5 KORSTMOSSEN 1 Buellia griseovirens 2 Buellia punctata 3 Caloplaca flavescens 4 Candelariella reflexa 5 Cladonia coccifera 6 Diploicia canescens 7 Hypogymnia physodes 8 Leucanora campestris 9 Leucanora conizaeoides 10 Lepraria mcana 11 Parmelia caperata 12 Parmelia subrudecta 13 Phaephyscia orbicularis 14 Physcia adscendens 15 Physcia tenella 16 Ramalina farinacea 17 Tephromela atra 18 Xanthoria candelaria 19 Xanthoria parietina Grijsgroene stofkorst VI iegestrontj esmos Poedergeelkorst Rood bekermos Kauwgommos Gewoon schorsmos Groene schotelkorst Gewone poederkorst Bosschildmos Gestippeld schildmos Rond schaduwmos Grof kroesmos Fijn kroesmos Melig takmos Zwarte schotelkorst Kroezig dooiermos Groot dooiermos X X X X X X X X X BLADMOSSEN 1 Brachythecium rutabulum 2 Dicranoweisia cirrata 3 Hypnum cupressiforme 4 Eurhyngium praelongum 5 Tortula muralis Gewoon dikkopmos Gewoon sikkelsterretje Gewoon klauwtjesmos Fijn laddermos Muurmos X X X X X X X X X LEVERMOSSEN 1 Lophocolea heterophylla Gedrongen kantmos ZWAMMEN 1 Athelia arachnoidea 2 Bjerkandera adusta 3 Bjerkandera fumosa 4 Hypholoma fasciculare 5 Inonotus hispidus 6 Trametes versicolor 7 Xylaria hypoxylon Grijze gaatjeszwam Rookzwam Gewone zwavelkop Ruige weerschijnzwam Elfenbankj e Gewezwam X X X X X 1 2 3 4 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 14