R l Mededelingen Agenda 10 jaar Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren op zaterdag 26 november 1994 is door de leden van de Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren een grenslinde geplant op de kruising koedijk/krukweg tussen Ritthem en Nieuw- en St Joos- land. Op deze manier werd aandacht besteed aan het tienjarig bestaan van de werkgroep. Onder het genot van koffie, thee en gebak werden daarna allerlei herinneringen opgediept uit die afgelopen tien jaar, en werden plannen gesmeed voor de toekomst. Eind 1984 ging de werkgroep van start met een klein aantal deelne mers. In een paar jaar ontstond een bloeiende groep met veel deelnemers en een grote lijst projecten. Momenteel draait de werk groep met zo'n 35 deelnemers, zijn er 10 vaste projecten in onder houd, en wordt er regelmatig samengewerkt met enkele scouting groepen. Bij de projecten gaat het onder andere om 400 knotbo- men, diverse dijkbermen en bloemrijke graslandjes, onderhoud van enkele hoogstamboomgaarden en hulp bij paddenoverzetakties. Opvallend is dat vijf deelnemers van het eerste uur nog altijd betrokken zijn bij de activiteiten, en dat de werkgroep in al die jaren nooit projecten moest laten vallen vanwege gebrek aan belangstelling. Kortom: een groot succes, en een pluim op de hoed van alle deelne mers. Foort Minnaard 28 Gezamenlijk cursus- excursieprogramma VLP's Al geruime tijd bestond het idee om voor alle doordeweekse vrijwilligers die via SLZ actief zijn, gezamenlijke activiteiten op te zetten. In het verleden is dit mondjesmaat al eens gebeurd. Voor winterseizoen 94-95 is er echter een wat uitgebreider programma opgesteld. Op het programma staan verschillende activiteiten, zoals cursussen, gezamenlijke werkdagen en excursies. Naast verhoging van de theoretische en praktische kennis is het vooral de gezelligheid en het 'bij elkaar in de keuken kijken' de aanleiding om deze dagen te organiseren. Het gaat om hele dagen en er zal steeds in een andere regio iets georganiseerd worden, om op zo'n manier heel de provin cie eens te zien. Dinsdag 29 november was de eerste werkdag van dit programma. In de Hollandse Hoeve in Goes werd eerst een kort theoretisch verhaal gehouden over het snoeien van hoogstamfruitbomen en daarna werden verschillende bomen aangepakt. Verder zijn gezamenlijke activiteiten gepland op: Dinsdag 31 lanuari: Vogelexcursie Hopelijk hartje winter, sneeuw, ijs en veel vogels! Onze bestem ming laten we afhangen van waar veel vogels zitten. Waarschijnlijk omgeving Veerse Meer. Dinsdag 28 maart: Knotten Groot knotproject ergens in Zeeland met speciale aandacht voor het verwerken van snoeihout: musteren, houtrillen, takkenstapels en al wat door creatieve geesten verder verzonnen wordt. Dinsdag 30 mei: Yerseke Moer Opnieuw een excursie met speciale aandacht voor weidevogels, plantengroei en veedrinkputten met alles erin, erop en ernaast. Dit alles in de Yerseke Moer. 29 De Boom In 3-94 W De Boom In 3-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 16