DOSSIER Thomas Collette O O Ochtendje zagen Negen jaar geleden ging hij, op aanraden van zijn collega's bij directie Milieu en Waterstaat van de Provincie Zeeland, op een zaterdag mee naar een activiteit van de Werkgroep Landschapsver zorging Walcheren. Na een ochtendje zagen was hij al verkocht, hij vond het zagen, sjouwen, in de natuur bezig zijn heerlijk om te doen. Al gauw behoorde hij tot de vaste kern van de walcherse werkgroep. Tarquinius Noyon, ook een trouw lid van de werkgroep, vertegen woordigde tot vorig jaar de vrijwilligersorganisaties van Midden Zeeland in het bestuur van SLZ. Toen Tarquinius te kennen gaf dat hij daar mee wilde stoppen, zag Thomas zijn kans. Hij wilde Tarquinius graag opvolgen. Door het veldwerk was hij geïnteres seerd geraakt in achtergronden van het landschapsbeheer, zaken waar je als bestuurslid van SLZ mee te maken krijgt. Niemand had er bezwaar tegen dat Thomas de opvolger van Tarquinius werd en zo mocht hij een jaar geleden voor het eerst aan de bestuurstafel plaatsnemen. 14 Vergaderen Thomas is lid van het algemeen bestuur. Naast vertegenwoordigers van de vrijwilligersorganisaties van Noord Zeeland, Midden Zee land en Zeeuws-Vlaanderen, zijn onder meer de Zeeuwse Milieufe deratie, Het Zeeuws Landschap, Natuurmonumenten, de Vereni ging van Zeeuwse Gemeenten en de Waterschappen vertegenwoor digd. Er is ook een dagelijks bestuur, wat bestaat uit vijf leden van het algemeen bestuur. Het algemeen bestuur vergadert twee keer per jaar. Het dagelijks bestuur wat vaker; ongeveer vier keer per jaar. Het dagelijks bestuur neemt beslissingen waarbij het algemeen bestuur niet persé aan te pas moet komen en bereidt zaken voor, zodat tijdens vergaderingen van het algemeen bestuur sneller beslissingen kunnen worden genomen. Volgens Thomas verlopen de vergaderingen van het algemeen bestuur altijd vrij vlot. De vergaderingen worden goed voorbereid. Iedereen krijgt van te voren de stukken die aan de orde zullen komen, zoals bijvoorbeeld werkplannen, voorstellen, beleidsplan nen etc. toegestuurd. Deze zitten meestal zo goed in elkaar dat daar weinig commentaar op moet worden geleverd. Wat wel eens tegenvalt, is de opkomst van de bestuursleden bij vergaderingen. Voor de vergadering van het algemeen bestuur van vorige week bijvoorbeeld waren heel wat afmeldingen binnen geko men. De opkomst was zelfs zo laag, dat tijdens de vergadering, voor het nemen van een paar belangrijke beslissingen een aantal afwezige bestuursleden zijn opgebeld. Er waren op de vergadering zelf te weinig mensen aanwezig om een beslissing te mogen nemen. Het zij niet de vertegenwoordigers van de vrijwilligersgroepen die het af laten weten. De plaatsvervanger van Thomas is er zelfs ook als Thomas zelf aanwezig is. Het zijn vaak de grotere organisaties die het keer op keer laten afweten. Thomas betreurt dit. Zinvolle bezigheid Ondanks dat Thomas tot nu toe nog nooit dringend heeft moeten opkomen voor de belangen van de vrijwilligers, vindt hij het wel van belang dat de vrijwilligersorganisaties in het bestuur verte genwoordigd zijn. Wanneer je op de hoogte bent van allerlei ont- 15 De Boom In 3-94 ff k! Stichting Landschapsverzorging Zeeland probeert zo goed mogelijk contact te houden met de vrijwilligers in het landschapsbeheer. Dit blijkt ook als je de lijst van bestuursleden er op naslaat; deze telt drie vertegenwoordigers van zeetiwse vrijwilligersgroepen. Thomas Collette uit Middelburg is er een van. We spraken met hem over zijn bestuursfunctie en de werkgroep waarvan hij deel uit maakt. De Boom In 3-94

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1994 | | pagina 9