Naast meidoorns worden ook hondsroos, egelantier en sleedoorn in de heggen geplant. Al het plantmateriaal is van inheemse herkomst; deze hebben een grotere resistentie tegen verschillende ziektes dan uitheems plantmateriaal bv. italiaanse meidoorns). Ervenherstelproject Erven en boerderijen vormen in de Zak van Zuid-beveland een belangrijk onderdeel van het kleinschalige landschap. Kenmerkend voor de Zak zijn de grote erven met huisweilanden met verschillen de landschapselementen zoals hoogstamfruitbomen, drinkputten, meidoornhagen, knotbomen enz. en zeer goed voorbeeld is de Bushoeve in Driewegen. Bij veel erven is echter een groot deel van de beplanting verdwenen. Via het ervenherstelprojekt worden enkele streekeigen erven weer hersteld. Per erf wordt een plan opgesteld, de uitvoering vindt meestal plaats door een bedrijf, soms ook door de eigenaar zelf of door vrijwilligers. De werkzaamheden per erf zijn sterk verschillend. Soms gaat het alleen om de aanleg van een drinkput, soms wordt een complete hoogstamfruitboomgaard met rondom heggen en knotwilgen ingeplant. 28 Najaar 1994 zijn via het ervenherstelprojekt o.a. zo'n 75 hoogstam fruitbomen met bescherming aangeplant en zijn een zestal drink putten aangelegd. Enkele bij de vrijwilligers bekende projekten waar in het wintersei zoen 1994-1995 via het ervenherstelprojekt enkele werken zijn uitgevoerd zijn de erven van Bogte, Aernoudtse en de Bushoeve. Voorlichtingsborden Van beide projekten is een voorlichtingsbord gemaakt dat bij een pas herstelde heg of erf wordt geplaatst. Ondanks dat dergelijke borden vaak landschapsontsierend zijn bewijzen ze toch hun waarde. Vele mensen kunnen zien wat er gebeurt. Gezien de vele positieve reacties en daaruit voorvloeiende aanmeldingen voor met name het ervenprojekt zullen de borden ook dit jaar weer op verschillende herstelde lokaties te zien zijn. Rudie Geus 29 De Boom In 1-95 De Boom In 1-95 Utvowdtr Fa. dt Jongt-HuWwl

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1995 | | pagina 16