Gezamelijke werkdag te Schoondijke Naar de Yerseke Moer! Verslag van de gezamelijke werkdag van VLP Zeeuws-Vlaanderen en VLP Noord en Midden Zeeland op 28 maart j.l. Om half tien, als iedereen gearriveerd is, krijgen we eerst tekst en uitleg over het hoe en wat voor vandaag. Daarbij zitten ook de nodige discussies over het gebruik van de motorzaag, hoe je het beste pootmateriaal maakt en hoe een goede muster eruit ziet. Als we om tien over tien uitgediscussieerd raken, zijn we het bijna over alles eens. En toen... was er koffie. Na de koffie de moeilijke klus van populier- en wilgeknot knotten. Moeilijk, omdat sommige al in geen 15 jaar meer geknot waren. In weer en wind en vooral sneeuw, hebben de meesten met bloed, zweet (veel zweet) en tranen staan werken. Vooral geldt dit voor de in de boom zagende medewerkers. Eén tak was zelfs zo zwaar dat het begeleidende touw aan de tak tot drie maal toe afbrak. Het resultaat daarvan was 4 maal een sierlijk op hun achterste vallende groep 'trekkers'. Van het takhout hebben we vervolgens mooie houtrillen en mus ters gemaakt. Aan het eind van de middag was alles redelijk opgeruimd, en wat er nog ligt ruimen we later weer wel op. Iedereen heeft weer nieuwe en oude trukjes van elkaar geleerd, wat naast de gezelligheid, ook de bedoeling was. Voldaan en doornat, zo gingen we tenslotte weer naar huis. Liesbeth Bracke 30 Stel je voor: het is eind mei, het zonnetje doet zijn uiterste best om de zomer aan te kondigen, de slootkanten zien lila van de Pinkster bloemen en op een weipaal zit pa of ma Grutto het jonge grut in de gaten te houden. We zitten dan midden in de Yerseke Moer. Een fantastisch mooi oud weilandgebied wat we hebben uitgekozen voor een gezamelijke excursie van de doordeweekse vrijwilligers. Waar we onder andere aandacht aan zullen besteden: - weidevogels en weidevogelbescherming - veedrinkputten en amfibieën - flora en vegetatie Vanaf een uur of negen trekken we het gebied in. Afhankelijk van je eigen interesses neem je mee een verrekijker, een loupe, een fototoestel, dit alles met bijbehorende bibliotheek. Laarzen aan te bevelen, alsmede lunchpakket. Tussen de middag zullen we een plaatselijk etablissement met een bezoek vereren om daarna nog even de benen te strekken. Terug bij af rond een uur of half vier. Dus onthouden: Dinsdag 30 mei Excursie Yerseke Moer Graag twee weken van te voren opgeven bij de begeleider van je groep of eventueel op kantoor te Goes. 31 De Boom In 1-95 De Boom In 1-95

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1995 | | pagina 17