n n Landkaartjes gezocht Het Landkaartje kwam in de dertiger jaren nog nauwelijks in Nederland voor, maar heeft zich sindsdien zeer sterk uitgebreid. Inmiddels wordt de soort in het hele land waargenomen. Ze hebben een zelfde biotoopvoorkeur als de Gehakkelde aurelia, daarom vragen we of u tegelijk ook op het Landkaartje wil letten. De rupsen leven op de Grote brandnetel. De volwassen vlinders hebben, als enige dagvlinder, een voorkeur voor witte scherm- bloemigen als nectarbron. De soort vliegt in 2 soms 3 generaties per jaar. De voorjaarsgeneratie vliegt in april en mei en, is oranje-bruin met zwarte vlekken terwijl de vorm uit de zomer (juli\augustus) voor namelijk zwart is getekend, met een witte band over de vleugels. Het Landkaartje overwintert als pop. Als u het verspreidingskaartje bekijkt ziet u dat deze vlinder in Zeeland behoorlijk schaars is. Helpt u mee zoeken naar beide soorten in 1995? Van beide soorten recente verspreidingskaartjes. U kunt ook overige vlindersoorten doorgeven. We hebben een kaartje waarop u kunt zien welke delen van Zeeland nog wit zijn. Anton Baaijens Landkaartje O 1987 - 1990 A 1991 - 1993 De Gehakkelde aurelia vliegt in maart en april in kleine aantallen. In grotere aantallen vliegen ze van juli t/m oktober. Bosranden, tuinen en parkachtig terrein. Dit formulier opsturen naar de vlinderwerk groep Midden-Zeeland p/a A.M. Baaijens, Groot Aheele 40, 4388 VW, Oost-Souburg. 13 De Boom In 1-95 1995: GEHAKKELDE AURELIA'S GEZOCHT Op dit formulier kunt u uw waarnemingen van Gehakkelde aurelia's invullen. Indien u over goede kaarten beschikt'kunt u ook de x- en y-coördinaten invullen, dit hoeft echter niet. Geeft u dan wel de plaats zo nauwkeurig mogelijk aan. Natuurlijk zijn ook waarnemingen van andere vlindersoorten van harte welkom. Hiervoor kunt u ditzelfde formulier gebruiken of een speciaal formulier bij De Vlinderstichting aanvragen waarop alle waarnemingen van dag- en nachtvlinders kunnen worden ingevuld. Veel plezier met vlinderen! Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Waarnemersnummer: Jaar: Waarnemingen Gehakkelde aurelia's: Dag Maand Plaats Aantal x-coör y-coör

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1995 | | pagina 8