Werkgroep Actief Terreinbeheer In het seizoen 1994/95 is de werkgroep Actief Terreinbeheer vijf maal actief geweest. Drie zaterdagen werden er wilgen geknot en de overige zaterdagen werd er een elzenmeet teruggezet en nieuw ingeplant en werden de vogeleilanden in de Weversinlaag gemaaid. Actie-dagen 5 november 1994. Knotten van wilgen. Zo'n 25 wilgen, groeiend aan de "Driehoek", gelegen aan de Hoog- ezoom, werden van hun takken ontdaan. De opkomst was groot, mede door de hulp van de Jeugd Vogelwacht, zo'n 30 vrijwilligers in getal. In een schuur van de Fam. van Nispen werden wij ont haald met soep, koffie, thee en broodjes. Het afkomend takhout werd op één van hun landerijen verwerkt tot een houtril. 17 december 1994. Knotten van wilgen. Achterstallig onderhoud werd er gepleegd aan wilgen die groeien langs een perceel, gelegen aan de Omloopsweg, een zijweg van de Hoogezoom. Vijftien vrijwilligers waren hier actief. De zaterdagvrij willigers, dus de werkgroep Actief Terreinbeheer, hebben hier 30 wilgen geknot. In totaal groeien hier 110 wilgen. De overige werden geknot door de doordeweekse vrijwilligers- 22 groep. In een restaurant werden wij getrakteerd op koffie, gebak en soep. Dit werd bekostigd door de familie die eigenaar is van het perceel waar de wilgen groeien. 21 januari 1995. Knotten van wilgen. Op de boerderij van de Fam. van Gastel aan de Bettewaartsedijk werden achttien wilgen van him last ontdaan. Van het takhout werd een kleine dikke houtril gemaakt. Ook hier kon de inwendige mens versterkt worden door versnaperingen in de keuken van de Fam. van Gastel. Deze dag waren het voornamelijk NJN-ers die de wilgen knotten. Zelfs mensen uit Amsterdam en Engeland deden mee in het kader van een uitwisselingsproject van NJN-ers onder ling. In totaal waren zestien mensen deze zaterdag actief. 4 maart 1995. Terugzetten van een elzenmeet met aanplant jonge elzen. Aan de Hoge Hillenweg te Westenschouwen werd een elzenmeet teruggezet en werden er nieuwe elzen (50 stuks) ingeplant. Twaalf vrijwilligers deden hieraan mee. Eigenaar van dit perceel is de Fam. Wiggers. De afgezaagde stammen werden verdeeld onder de vrijwilligers. 25 maart 1995. Maaien van eilanden. Op aanraden van John Beijersbergen werden de vogeleilanden in de Weversinlaag gemaaid. Na een heroïsche zeereis werden de vrijwilli gers (tien mensen) afgezet op de eilanden. Deze twee eilanden werden vrij snel gemaaid. De vogels hebben zo meer ruimte om te broeden. Ditmaal was het de eerste keer dat de werkgroep gebruik maakte van mechanische hulpmiddelen. Dit als uitzondering! Henk Dalebout 23 De Boom In 2-95 Enige tijd geleden ontvingen we op kantoor het jaarverslag van de werkgroep Actief Terreinbeheer. Deze Schouwse werkgroep bestaat al lang, maar is een tijdje niet actief geweest. Afgelopen winterseizoen is het vrijwilligerwerk op Scbouwen-Duiveland echter weer nieuw leven ingeblazen. We vonden het een leuk idee om een deel van hun jaarver slag op te nemen in De Boom In, zodat ook andere vrijwilligersgroepen kennis kunnen nemen van hun activiteiten. De Boom In 2-95 In het decembernummer van De Boom In hopen wij weer een werkprogramma van Actief Terreinbeheer en de andere Zeeuwse vrijwilligersgroepen op te kunnen nemen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1995 | | pagina 13