Mededelingen Landschapsverzorging wordt Landschapsbeheer Na 13 jaar is het dan zover: de Stichting Landschapsverzorging Zeeland gaat haar naam veranderen, 't is een kleine wijziging: landschapsverzorging wordt landschapsbeheer. Dit betekent niet dat de manier van werken van de stichting verandert: we blijven ons gewoon inzetten voor de in het agrarisch cultuurlandschap gelegen natuur- en landschapselementen, en we blijven gewoon proberen de vrijwillige landschapsbeheerders te ondersteunen. Waarom die naamsverandering? Het heeft eigenlijk niets te maken met wat zich in de provincie afspeelt. De reden moet landelijk gezocht worden. In vrijwel alle provincies is een stichting aktief, die ongeveer hetzelfde doet als SLZ (de afkorting kan trouwens gewoon gehandhaafd blijven). Helaas was er een flinke variatie in naamgeving, waardoor het moeilijk was om landelijke activiteiten goed gezamenlijk te presen teren, en waardoor het voor de buitenwacht vaak moeilijk was om de verschillende stichtingen met elkaar in verband te brengen. Dan was er ook nog een landelijke koepel met een naam die al helemaal niet leek op welke provinciale naam dan ook. Om dit probleem op te lossen hebben bijna alle stichtingen er voor gekozen om voort aan door het leven te gaan als (stichting) landschapsbeheer lands/ provincienaam, dus: Landschapsbeheer Nederland, Landschapsbe heer Friesland, Stichting Landschapsbeheer Zeeland. 26 In Noord-Brabant en Limburg wordt verder gewerkt onder de oude namen. Enige variatie zit nog in het gebruik van het woord stichting: enkelen gebruiken het, anderen gebruiken het zo weinig mogelijk. Het blijft niet bij naamswijziging: ook het logo wordt aangepast. De meeste stichtingen nemen het al door Stichts Landschapsbeheer (nu: Landschapsbeheer Utrecht) gebruikte logo over. We hopen dat de landelijke herkenbaarheid daar op den duur nog groter door wordt. Achter dit nieuwe logo schuilen natuurlijk verschillende diepere betekenissen. Het vinden van die betekenissen vormt misschien een aardige uitdaging voor de lezers. Diegenen die zich daartoe geroepen voelen kunnen aan ons doorgeven welke beteke nis volgens hun het logo heeft. Aardige inzendingen verdienen een plaatsje in De Boom In. Vanaf oktober 1995 nieuwe naam en nieuw logo, zoals hieronder weergegeven. De kleuren in het logo ontbreken, maar het is groen boven de streep en blauw er onder. Foort Minnaard 27 De Boom In 2-95 De Boom In 2-99

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1995 | | pagina 15