Redactioneel Actie Houd de Bongerds Hoog Na een zomer waarin ondanks het warme weer toch nog heel wat werk is verricht, staan nu de winterwerkzaamheden weer voor de deur. We zijn gewend om op de laatste zaterdag van oktober met een speciale werkdag het knot- en snoeiseizoen te openen, maar dit keer gebeurt dit al wat eerder; namelijk op 7 oktober, Vanaf bladzijde 3 lees je wat er op deze 'Open Boomgaarddag' in Goes op het programma staat. Het belooft een bruisende dag te worden met voor elk wat wils; iets wat je niet mag missen! Waar je verder nog even op moeten wijzen, is dat de vertrouwde naam en het logo van Stichting Landschapsverzorging Zeeland binnenkort gaan veranderen. Over het hoe, wat en waarom lees je alles op bladzijde 27. In dit nummer zijn ook enige sfeervolle fragmenten uit een boek opgenomen over het werken met de zeis, om nog eens terug te denken aan het zomerseizoen. Verder hopen we dat dit nummer je zal inspireren om komend winterseizoen weer flink met zagen, ladders en andere toebehoren aan de slag te gaan; er is genoeg te doen! 2 Toegegeven, het woord Bongerd kennen we in Zeeland eigenlijk niet. Wel boogerd of iets wat er op lijkt, en natuurlijk ook boom gaard. Maar een boomgaard kan ook met moderne laagstambomen volgeplant zijn, terwijl de bongerd of boogerd meer doet denken aan de oude hoogstamboomgaard. En daar is het ons natuurlijk om te doen. De hoogstamfruitboom als karakteristiek landschapsele ment en de noodzaak om deze eens extra onder de aandacht te brengen. Knokken Twee jaar geleden hadden we de grote landelijke actie: 'Knokken voor Knotten' en we mogen gerust stellen dat dit in Zeeland een groot succes was. Opnieuw lanceren we nu een grote landelijke actie, nu met als thema de hoogstamfruitboom onder de slogan: HOUD DE BONQERDS HOOQ Het woord 'hoog' benadrukt dat het om hoogstammen gaat, terwijl de slogan in z'n geheel hoopt dat we deze boomgaarden hoog in het vaandel houden. Elf provinciale stichtingen, waaronder SLZ zullen het komende winterseizoen extra aandacht besteden aan de hoogstamboomgaard. De Stichting Doen maakt een en ander financieel mogelijk. 3 De Boom In 2-95 De Boom In 2-95

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1995 | | pagina 3