Ervaringen van leven buitenshuis In 1996 zullen de activiteiten zoveel mogelijk gericht worden op Zeeuws Vlaanderen. Maar ook in andere regio's zullen wij onze activiteiten uitbreiden. Tot de volgende "De Boom In" of misschien zelfs buiten, tussen de weidevogels! Marianne Lundahl (oproep) Natuur op onverwachte plekken De VARA-televisie gaat van half april tot en met 9 juli een nieuw televisieprogramma uitzenden onder de titel "Natuur op onverwachte plekken". Steeds op dinsdagavond zal Ivo de Wijs iri een half uur 3 tot 5 items behandelen. Men is al met de opname begonnen, maar er is tot begin juli behoefte aan leuke tips op het gebied van verrassende flora en vooral fauna, er wordt gedacht aan het voorkomen van planten op plaatsen waar je dat nooit zou verwachten, bijzondere vogelwaarnemingen, unieke broedgevallen, een amfibieënsoort die na lange afwezigheid plotseling weer terug is, enz. Voorwaarde is dat het een onverwachte waarneming be treft, die met enige zekerheid goed te filmen is. Als het om een zeer specifiek onderwerp gaat is deskundige informatie en toelichting welkom. Mocht je in je eigen regio verrassende natuur op een onver wachte plek signaleren dat in aanmerking komt voor het programma, dan kun je dit doorgeven aan het Consulent schap Natuur- en Milieu-Educatie in Goes, tel. 0113-211675 t.a.v. Bram Coomans (privé 0118-472527). Vandaar zullen de meldingen doorgespeeld worden naar de VARA. 22 Om maar meteen met de deur in huis te vallen: ik neem een dag die in mijn herinnering eruit springt. Vrijdag 27 januari; uitzonder lijk mooi weer en daarbij het schilderachtige plaatje wat ik ervaar in de omgeving Overduin te Oostkapelle. Om daar niet alleen te kijken, maar ook te werken, gaf me een blij gevoel, want hier had ik nooit bij stil gestaan. Rond het koetshuis is een gebied waar aanplant van populieren plaatsvindt. Hier moesten uitlopers van stobben (afgezaagde boom stronken) verwijderd worden. Het leuke was dat ik een boom aan zijn of haar karakter (of allebei, daar ben ik nog niet in thuis) leerde herkennen. De witte abeel en de es met zijn zwarte knoppen en ik meen een populieresoort met scherpe en harde knoppen moesten weg. Het beeld wat bij me opkomt is dat van een wildernisje waar ik de ander op afstand niet zie, maar wel af en toe hoor. Ik ben die vrijdagmorgen ook, samen met Jo, een vrijwilliger net als ik, een hoogstamfruitboom gaan snoeien bij een campingeige naar. Dit doe ik graag, mogelijk door het feit dat ik hierbij naar vorm, lichtinval, zware toppen, gekruiste takken en zuigers kijk en vervolgens de beslissing neem om iets weg te halen. In twijfelgeval len gebeurt dit in overleg met Peter. Zo kan een boom behouden blijven en daar gaat het tenslotte om. Laurens Suurmond medewerker VLP NMZ 23 De Boom In 3-93 De Boom In 3-95

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 13