_u.c Mededelingen en een kievitenpaar met jongen. Sjaak heeft plannen om het gebied in de toekomst te beweiden met vee en hoopt natuurlijk dat op den duur kamsalamanders en boomkikkers hun intrek zullen nemen. Tenslotte brachten we een bezoek aan de Groese Duintjes. Dit gebied is eigendom van het Waterschap, maar wordt beheerd door natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje. Ook dit is bekend gebied voor de VLP-ers. Jaarlijks komen ze hier om te hooien en stekels te maaien. Terwijl we door het drassige terrein liepen rook het heerlijk naar de watermunt, die hier overvloedig groeit. Na bezichtiging van de hier gegraven poelen klommen we weer over het raster, wat ervoor moet zorgen dat het vee binnen en de toeristen buiten het gebied blijven. In het nabijgelegen restaurant 'De Groe' werd na een korte toe spraak van dhr. Hietkamp een eenvoudige, doch voedzame maaltijd genuttigd. Nettie Wilderom Onderhoudsvergoeding vrijwilligers Met ingang van 1996 gelden de volgende vrijstellingen voor algeme ne onkostenvergoedingen voor vrijwilligerswerk: - 22,- per week - 1200,- per jaar Dit betreft belastingvrijstelling voor onderhoudsvergoedingen die niet door bonnetjes gedekt zijn. Komt met boven deze bedragen uit, dan moeten alle vergoedingen door bonnetjes gedekt zijn (dus niet alleen het deel boven 1200,-). Over het algemeen staan gemeenten bij bijstandsuitkeringen toe dat 5,- per dag onkostenvergoeding genoten wordt. Wilt u dit precies weten, informeer dan bij uw eigen gemeente. Kringlooppapier Waarschijnlijk is het je nog niet eens opgevallen, maar vanaf het april-nummer van vorig jaar wordt 'De Boom In' gemaakt van kringlooppapier! Personeel Vanaf 1 november 1995 werkt Berry Doenbeek uit Sas van Gent als medewerker landschapsverzorging via het JWG mee met de VLP Zeeuws Vlaanderen. Ook zijn er weer een paar stagiairs bijgekomen. Willem Gouds waard uit Nieuwerkerk studeert aan de agrarische hogeschool 'Larenstein' te Velp en gaat de houtwallen op de Kop van Schou wen inventariseren en er een onderhoudsplan voor opstellen. Janneke Kwikkers uit Eindhoven is studente aan de Hogeschool Ifselland te Deventer, richting milieukunde. Zij gaat een cursus erfbeplanting ontwikkelen. Ze lopen stage tot begin juli. 27 De Boom In 1-96 De Boom In 1-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 15