Een knotdag met Zeeuwse en Belgische Westvlamingen De tweede school moest nog een paar notenbomen planten van de notenlaan en een stukje bosplantsoen planten. Ook deze schoolkinderen kregen toen ze klaar waren een bekertje drinken, een koek en een lineaaltje als beloning voor hun werk zaamheden. De begeleiding werd verzorgd door de woensdagwerkgroep en Rudie Geus. Jans Geuzebroek stagiaire Al enige jaren liep ik met de gedachte rond, om eens samen met onze Belgische Westvlamingen een gezamelijke knotdag te houden: tenslotte houdt dit werk niet op aan de grens, en als je je ogen de kost geeft, zie je dat men over de 'schreve' nog lang zo ver niet is als hier! Een maand geleden kreeg ik toevallig een folder van natuurreserva ten onder ogen, waarin een knotactiviteit op 10 februari aangekon digd werd en wel aan de Krindeldijk tussen Hoeke en Oostkerke, op een steenworp (of boogscheut, zeggen de vlamingen) als het ware van Sluis. Dit was een enige kans en direkt werd een afspraak gemaakt en deze dag in het programma ingepast. Op 10 februari arriveerden we (5 mannen en 2 vrouwen) stipt om 9.00 uur op de afgesproken plaats, maar wat we zagen: geen Belgse Vlamingen! Om 9.10 uur kwamen de eerste dan af en in de loop van de dag was het een komen en gaan van ledën van Natuurreser vaten afdeling Damme en N2000: in totaal waren er zeker een 25- tal aan het werk geweest, maar effectief was het ongeveer ca. 14 man. Het werk bestond uit knotten van ca. 35 knotwilgen en -populie ren, die al 17 of 18 jaar geen kapmes of zaag meer gezien of ge hoord hadden, dus het was, zeker voor ons, weer een ouderwets zwaar werk. Dergelijke zware gewaaien zie je eigenlijk bij ons niet meer. Tot onze schrik vielen onze zuiderlingen op de bomen aan met 2 motorzagen; gezien de toestand van hun 'allaam' was dit echter niet zo verwonderlijk. Motorzagen gebruiken wij bij hoge uitzonderin gen, maar daartegenover beschikken we dankzij Landschapsbeheer Zeeland over o.a. de Jirizaag, waarmee je een normaal gewaai snel 13 De Boom In 1-96 De Boom In 1-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 8