Mededelingen het toerisme een bedreiging voor de houtwallen. SLZ wil door middel van het afsluiten van overeenkomsten met eigenaren van houtwallen er voor zorgen dat de houtwallen be waard blijven. Willem heeft nadat hij een deel van de houtwallen geïnventariseerd heeft een voorbeeld voor zo'n overeenkomst gemaakt. Diverse nuttige werkzaamheden Jans Geuzebroek van de opleiding Fruitteelt-Milieukunde van het Groen College te Goes heeft in haar stage periode van half januari t/m half juni uitgebreid kennis kunnen maken met de werkzaam heden van de stichting. Ze werkte drie dagen per week mee met de VLP Noord- en Midden Zeeland, waar ze o.a. geleerd heeft knotbo- men te planten, hoogstambomen te snoeien en musters te maken. Ze heeft geholpen bij de boomfeestdag en de cursus hoogstamfruit- bomen snoeien. Op kantoor heeft ze geïnventariseerd welke en hoeveel landschaps elementen er precies zijn opgenomen in VOL-overeenkomsten. Ze heeft een lijst gemaakt van allerlei ziekten en plagen bij hoogstam- fruitbomen en de manier waarop ze, zo natuurvriendelijk mogelijk, bestreden kunnen worden. Verder heeft ze een beschrijving ge maakt van verschillende hoogstamfruitbomenrassen. Het logboek in haar stageverslag bevat nog veel meer werkzaamhe den, echt te veel om op te noemen! De komende tijd is het wat rustiger wat betreft stages. Voor zover ik weet, zullen er dit najaar geen stagiairs actief zijn bij SLZ. 26 Nieuwe medewerker Met ingang van september ben ik, Winant Halfwerk, voor een periode van 10 maanden werkzaam bij SLZ als medewerker voor lichting. Voordat ik hier in dienst trad studeerde ik milieukunde aan de Rijkshogeschool IJsselland in Deventer. Een van mijn stages heb ik bij SLZ gelopen. Ik heb toen een plan tot behoud van de Kamsalamander in Oost Zeeuws-Vlaanderen opgesteld. Daarna heb ik in opdracht van de Provincie het boek 'Natuur in Zeeland' geschreven, dat in juni van dit jaar bij uitgeverij 'De Koperen Tuin' is verschenen. Mijn werkzaamheden bij SLZ zijn de volgende. Allereerst, afron den, organiseren en verzorgen van de cursus 'Erven in de Zak van Zuid-Beveland' (opgezet door Janneke Kwikkers). Daarnaast het maken van een opzet voor een handleiding tot het maken van eenvoudige natuurplannen op boerenbedrijven. Na deze werkzaam heden zal ik een opzet maken voor een uitgebreide cursus hoog- stamfruitbomen en eventueel assisteren bij herstelprojecten voor hoogstamfruitboomgaarden in Zeeuws-Vlaanderen. Geslaagd! Onze medewerker Mike Pink heeft aan het A.O.C. (of moet je zeggen Groen College? of O.C.H.Z.?) in juli zijn diploma 'zelfstan dig hovenier' behaald. De Boom In 2-96 De Boom In 2-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 15