Nogmaals: de tekenbeet Mededelingen Eerder al schreven we in "de Boom in" over de gevaren van een tekenbeet. Voorkomen is beter dan genezen, zoals altijd, maar heb je tóch een teek te pakken in je bil of bovenarm, hoe dan te handelen? - We schreven dat het goed was om de teek in te smeren met alcohol. Dit blijkt echter juist een averechtse werking te kunnen hebben! Zo'n overdosis aan alcohol, en wie kan daar niet over meepraten, leidt tot braakneigingen en de teek zal zijn of haar maaginhoud in de wond spuwen. Juist hierdoor kan er een besmet ting met lyme-ziekte optreden! Onthoudt dus: géén alcohol op de teek!! Er is eigenlijk maar één goede methode om een teek te verwijderen en dat is met de speciale teek-verwijder-pincet. Hiermee kun je in één keer de teek met huid en haar, of liever gezegd, met kop en borststuk verwijderen, zonder gevaar op infektie. Zo'n speciale teek-verwijder-pincet hoort dus thuis in iedere EHBO-kist. Als het goed is zijn inmiddels alle werkbusjes van de SLZ uitgerust met een dergelijk pincet. Wil je er zelf ook één aanschaffen, ze zijn te bestellen bij de SAAG in Koog aan de Zaan, telefoon 075 - 6158473. Het kost 15,95, waarvoor je naast de pincet ook nog een brochu re krijgt, alsmede alcoholdeppers. Want dat is dan weer wel even goed, even deppen met alcohol nadat de teek verwijderd is. Of er in Zeeland gevallen van tekenbeten bekend zijn? Jazeker! Wat te denken van die ene SLZ-medewerker, we zullen zijn naam niet noemen, maar hij woont ergens in de Manteling van Walche ren, die onlangs een teek constateerde op zijn bijzonder "edele delen"!! Hoe krijg je dat nu voor elkaar? vroeg ik. Gewoon, hij was in zijn nakie door de duinen aan het struinen. Nu vraag ik je, is dat niet de goden verzoeken? Peter Maas 26 Hoogstamsnoeigroep van start Op 4 november 1996 is de hoogstamsnoeigroep Noord- en Midden Zeeland van start gegaan. Iedere maandag zal deze winter deze aparte groep naast de VLP NMZ) op pad gaan om hoogstamfruit- bomen te snoeien. Naast het snoeien van fruitbomen zullen af en toe ook enkele bomen geplant of beschermd moeten worden. Het snoeiwerk vormt echter de hoofdmoot. De deelnemers van deze groep kunnen zich op deze manier specialiseren in het snoeien van de echte hoogstam. Op één maandag in de maand zal deze groep ook het winterwerk op buitenplaatsen uitvoeren. Naast het snoeien van de fruitbomen zal ook bos- en tuinonderhoud worden uitgevoerd. Dit winterwerk op buitenplaatsen bestaat hoofdzakelijk uit achter stallig onderhoud in de beplanting op Heesterlust, een zeer grote buitenplaats op Schuddebeurs, tegenover Mon Plaisir. Tevens zullen de fruitbomen op Mon Plaisir, Zeeduin en Duinbeek worden gesnoeid. Harry Verkaart begeleidt de hoogstamsnoeigroep. Personeel Binnenkort, om precies te zijn per 1 januari 1997, gaat Sjaak Herman, onze regiomedewerker voor West Zeeuws-Vlaanderen, Noord-Beveland en Walcheren afscheid nemen van SLZ. Hij gaat gebruik maken van de VUT-regeling. In een volgend nummer van De Boom In meer over zijn afscheid; we zullen dan ook zijn opvolger(s) aan je voorstellen. Schenking bosplantsoen voor houtwallenproject Dhr. P. Dalebout heeft het geld dat hij ontving bij zijn 40-jarig jubileum bij Braber Groenvoorziening geschonken aan onze stich ting. Met dit geld, ruim 700,- is plantsoen gekocht om een aantal houtwallen op Schouwen te herstellen. Dhr. Dalebout heeft op 26 november de eerste boom geplant. 27 De Boom In 3-96 De Boom In 3-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 15