Terugdenken aan Ecolonie Van zaterdag 26 tot en met woensdag 30 oktober heeft een groep vrijwilligers een bezoek gebracht aan het centrum "ECOLONIE". De groep bestond uit doordeweekse vrijwilligersbanenpoolers en enkele medewerkers van SLZ, totaal 13 personen. Het zou niet zomaar een gezellig uitje worden. Er moest gewerkt worden en wel op 'hoog' niveau. Rondom het centrum staan namelijk oude hoogstamfruitbo- men die dringend een opknapbeurt konden gebruiken. Hieronder geven enkele mensen bun impressies van de tocht. Om kort te gaan: goed, gezellig, leerzaam, leuk en veel werk verzet. Er blijft alleen een smaakje hangen: de smaak naar meer! TERUGDENKEN AAN ECOLONIE door Lucien Calle Terugdenkend aan Ecolonie herinner ik me vooral aan de uitzon derlijke sfeer. De fijne sfeer zowel met alle zeeuwen als met de vaste mensen van Ecolonie, Mineke, Henny, Anton, Christa en Ja- ques. Vijf onvergetelijke dagen met een leuke groep mensen. Die gezelligheid 's avonds zo met z'n allen. De spontane life muziek van een hele batterij creatieve geesten. De gesprekken die we met elkaar hadden en waarvoor je normaal gesproken nooit zo de tijd kunt vinden. Zo leer je elkaar ook wat van een andere kant ken nen. Tjonge wat hebben we gelachen. Vooral de lachsalvo's van Sjaak zullen me nog lang heugen. In mijn gedachten hoor ik ze nog voortrollen over de verre franse heuvels. En ook die doordringende lach van Hanneke werkt erg aanstekelijk. Peter V. blijkt ineens erg goed te kunnen tafeltennissen. En wie had Kees in gedachten als meedogenloze topscorer van het voetbalteam? Fred trapt anders ook nog wel een aardig balletje, gezien zijn respectabele leeftijd. De nestor van het gezelschap, Jo, werkt als een paard, de regen interes seert hem niet in het minst. Jo was mijn slaapmaatje, samen met 8 Peter. Marion voelt zich al snel zo goed thuis dat ze gelijk wel zou willen blijven... Tijdens het ontbijt heeft Serge weer enkele mes scherpe, haast onnavolgbare anekdotes. Onze overijverige Wim is dan alweer enige uurtjes de haag aan het knippen. Petra swingt, zelfs ook zonder muziek. En Fred dolt in het rond op zijn eigenge maakte klepperritmes. Onze huisband moet ook nog even voorge steld: Petra klassieke piano, Laurens en Kees gitaren en chaospiano, Peter M. en Wim improvisaties op de elektronische alleskunner, hey hey hey, chau chau! Met gastoptredens van bijna alle overigen. In ieder geval was het snel gedaan met de serene, haast meditatieve rust die er normaal gesproken in de huiskamer heerst. Ecolonie is ook de herinnering aan het schitterende landschap van de lage Vogezen. De wandelingen, de rotspartijen langs de beek. De melancholische natuur. Eindeloze beukenbossen met een diep rood bladerdek. Herfst met zware luchten, wind en regen. We kwamen er om het hoogstamfruit te snoeien. Maar er bleek ook genoeg werk voor de zeis en de beukenhaag moest worden afgezet. Laurens houdt wel van wat spanning!!! 9 De Boom In 3-96 De Boom In 3-96 (CiJLiAjUvy

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 6