Voor ons als Zeeuwen boden de oude hoogstammen een merk waardig gezicht. Zo'n uitbundige begroeiing met mossen en korst mossen, een teken van heel zuivere lucht. Je ziet dan allerlei soor ten die bi] ons in Zeeland erg zeldzaam zijn, zoals Purper gewei mos, Baardmossen en Groot boerekoolmos. En sommige bomen zaten helemaal vol met Maretak. Het is dan wel even aarzelen voordat je besluit om dan toch maar die tak met al die (bij ons zeldzame) soorten, af te knippen. Want al snel besef je dat het weinig zin heeft om met Zeeuwse ogen naar deze dingen te kijken. De geheel andere natuur dwingt tot andere keuzes. Dat is wel een van de meest interessante aspecten van zo'n buitenlandse trip. Iedereen heeft kunnen constateren dat er voorlopig nog voldoende werk overblijft. Dus wie weet, een volgende keer, een volgende afspraak...? EEN OUD BOEK door Laurens Suurmond Bij aankomst in Ecolonie dacht ik: "waar heb ik dit boek eerder gelezen?" Ik keek toen naar de voorgevel met de typerende luiken voor de ramen in de kleuren rood en de groene deur. Een echte voorpagina voor een jongensboek. Kees Tonkens dacht het boek ook gelezen te hebben. Het zal weer eens geen waar zijn. De kapel in Remouchamps was een van de hoogtepunten. Eindelijk weer wat stevigheid na al die vreemd lopende houten vloeren in het gastenhuis van de Ecolonie. Of was het de moeheid? De herfstkleuren van de Beukenbossen waren zo sprookjesachtig dat als we langer waren gebleven ik in een boskabouter veranderde! GRIEPVRIJ door Petra Ben nog nooit zo snel van een griepje genezen als op Ecolonie! 10 BOEIENDE VERZAMELING door Jo van de Klooster Met genoegen denk ik aan ons werkbezoek terug. Toch voelde ik me nog al anachroom tussen al die jeugd, maar desondanks! Het was gezellig, bijvoorbeeld lekker om de warme houtkachel hangend en bij het hartelijke afscheid van de staf. Voldoening gaf ook het geleverde werk. Bezoek aan het museum, zo ver van alle drukte en toch zo interes sant, was voor mij een hoogtepunt. Een boeiende en nostalgisch makende verzameling van o.a. oude gereedschappen en produkten, met werkplaatsmacquettes van de vroegere glas-, hout- en staalpro- ductie. TRIP NAAR L'ECOLONIE 88269 HENNEZEL (lage Vogezen) door Fred Boutens Zaterdag, 26 oktober Om 9.20 uur opgehaald door Peter Maas en Lucien Calle. Om 9.45 uur onze collega's van de overkant opgewacht bij Perkpolderhaven (3 dames en 10 heren) kennisgemaakt en welgemoed vertrokken richting belgische grens. Bij Kapellebrug om 9.50 uur de grens gepasseerd. Peter Maas, uitgeslapen als hij is- ontdekte- ondanks het vroege uur- de eerste frituur. Nauwelijks in het 'buitenland' of Boutens kampte al met heimwee. De stemming zat er meteen goed in. Het 'huilen' van het lachen was al begonnen. Via de ring Antwerpen reden we om 10.10 uur op de Al naar Brussel. Om 10.30 uur de eerste regen. Op de A4 passeerden we bij Rosieres de taalgrens op weg naar Namur (Namen). Om 10.50 uur was de (frans sprekende) zon er even en het werd even un peu 'droog'. Om 12.15 uur afslag Bastogne - Luik naar de belgisch-luxemburgse grens (12.40 uur, 282 km). Aan de grens goedkope benzine (en voor onszelf koffie etc.) getankt (Bfrs 26,60 Hfl 1,46 per liter). 11 De Boom In 3-96 De Boom In 3-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 7