Om 13.30 uur weer 'en route' langs Luxembourg-ville-Thionville- Metz-Nancy (415 km). Vervolgens naar Toul (mooi weer). Bij de RODE afrit nr. 13 abusievelijk de autobaan A31 verlaten en 12 km evenwijdig op de N74 gereden. In Colómbey-les Belles aan de 'aire de l'Obrion' op de peage (betalen svp) Frfrs 17,-. Onze collega's waren wij toen volledig uit het oog verloren. Doodsangsten hebben wij uitgestaan. Stel je voor zo'n groot land, vreemde taal en o zo jonge, onervaren mensen... Maar nee hoor, om 16.30 uur arriveer den we in HENNEZEL met mooi weer (533 km) en onze collega's straalden van geluk dat wij eveneens goed waren gearriveerd. Heel hartelijk was daar de ontvangst door ANTOINE - HENNY - MINEKE en CHRISTA. Mijn persoonlijke eerste kleine teleurstel ling: de mensen waren bijna allemaal nederlanders. De slaapgelegen heid werd ingedeeld en na een korte kennismaking met het ge bouw, de tuin etc. stond onze eerste avondmaaltijd te wachten (met wijn!). Zondag 27 oktober Meteen aan de slag. beukenheg afgezet, de andere groep fruitbomen gesnoeid. Goed, zonnig, maar ruw weer. 12 Maandag 28 oktober 1996 Tot ca. 10 uur de beukenheg verder afgewerkt. Vervolgens met mijn maat Serge von Wenz uit Vlissingen en de fransman Jacques, 310 pakken hooi in een schuur gestouwd, samen met Mineke en ene Jurgen (duitser). Veel getranspireerd. Een pokkewerk en zwaar hoor. Na de middag het restant van de heg afgewerkt maar wel 'doucement n'est ce pas?' 's Avonds met Mineke en Serge inkopen gedaan (in 't groot) voor Ecolonie (in Darney). Goed weer, doch 's avonds laat harde storm. Om 10.30 uur brandalarm (maar niets van gehoord). Dinsdag 29 oktober Een beuken houtwal afgezet en fruitbomen gesnoeid. Persoonlijk mocht ik een deel van de ligusterheg van de oprijlaan knippen. Met een te kleine handschaar niet zo'n leuk idee. Het overgrote deel in de regen afgewerkt. Ik was enigzins gevleid met de opmerking 'prima gedaan', (bankiers zijn over het algemeen nogal handig om iets of iemand te knippen, nietwaar?) Na de middag vrijaf. In 2 groepen verdeeld bezocht men: het Druidendal met beek, alsmede modern bouwwerk van Le Corbusier in Ronchamps. 's Avonds feestelijk avondmaal (weer met wijn). Woensdag 30 oktober Om 8 uur ontbijt en om 9 uur starten voor de terugweg, direction la Hollande. Al met al een zeer geslaagde trip/verblijf voorzien van de nodige franse egards. De stemming was m.i. eveneens uitstekend. Na een enigszins geemotioneerd afscheid, om stipt 9.10 uur ver trokken. Wat mij persoonlijk het meest heeft getroffen, wil ik hier niet kwijt, ofschoon dit uitermate positief is. Ervaren hoe de mensen van Ecolonie m.i. heel gelukkig zijn met praktisch 'niets'. Terwijl ikzelf uit een jachtige, bikkelharde, naar carriere-drang en promo- tiezucht naar de zogenaamde 'welvaartsrommel' kom, heb ik beschamend in mijn eigen boezem moeten kijken tot ik er confuus van ben geworden. Nu nog, ben ik er werkelijk van 'durcheinan- der'. 13 De Boom In 3-96 n De Boom In 3-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 8