Zeldzame bosmier ontdekt Via Darney, langs Vittel (ivm stuk autobaan), Contrexeville naar Bulgneville, terug op de autobaan Toul, Nancy, Metz, Luxem- nourg, Namur, Brussel, Antwerpen, naar huis. Om 16.15 uur bi] de routonde 'Morres" in Hulst. Een trip om nooit te vergeten. "La douce France, esperons au revoir. GEEN CENSUUR! door Sjaak Wat mij het meest getroffen heeft. Het wonderlijke en onbegrijpba re van natuur en mensen. Het is en het (af)was goed. Soms lachte ik mijn lui uit m'n broek! DE STEEN VAN ANTON door Peter van de Vliet Na een eerste rondgang over de Ecolonie en de eerste van een reeks voortreffelijke maaltijden voelde ik me wonderlijk vrij en thuis. Voor mij was Ecolonie voetbal, snoeien, wijn, tafeltennis, haag- beuk, geitenkaas, de steen van Anton, Luciens mateloze mossen. Graag nog eens! STILTE door Peter Maas Dinsdagochtend schreef ik in het gastenboek: Vannacht hoorde ik een Bosuil. Vanmorgen vroeg weeral het subtiele geluid van de Goudvinken en ik vraag mij af: hoe kan ik de stilte verzamelen? 14 Wie herinnert zich niet de schitterende excursie die de SLZ in de zomer van 1995 hield door de Yerseke moer en langs de Breedsen- dijk. De Breedsendijk ligt westelijk van Yerseke en is in bezit van ons aller Foort. De excursie had tot doel om de effecten van het maaibeheer, dat de SLZ hier voert, eens nader te bekijken. We kregen daarbij een hele rij interessante dijkplanten te zien waaron der bijvoorbeeld Geelhartje en Graslathyrus. Op een steil stuk van de dijk bevond zich een mierennest, waarvan de mieren opvielen door afwijkende vorm en gedrag. Ik heb een aantal van die mier tjes meegenomen en thuis onder de microscoop proberen te deter mineren. Daarbij kwam ik uit op Formica cunicularia, een zeldza me soort. Omdat dit moeilijke soorten zijn en ik weinig ervaring heb met deze diertjes, heb ik de determinatie laten controleren door André van Loon, die als mierenspecialist verbonden is aan het Rijksmu seum te Leiden. Dat was maar goed ook want het bleek om Formi ca rufibaris te gaan, een soort uit de groep van, laten we voor het gemak zeggen, de kleine bosmieren. Het is een nauwe verwant van de hierboven genoemde soort en al even ongewoon op onze Zeeu wse dijken. 15 De Boom In 3-96 De Boom In 3-96

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1996 | | pagina 9