Is het toevallig dal de Zeeuws-Vlamingen allemaal aan de ril werk ten en de overkanters aan het andere projekt? Zo gaat de bedoeling van een gezamenlijke werkdag wel een beetje verloren. We kleedden ons zo goed mogelijk aan tegen de regen en togen aan het werk. We zouden pas om 12.00 uur terug komen voor de soep. De 3 knotwilgen werden door Stefan, Fred en Dave vlot van hun takkenvracht ontdaan. Ook het werk op de grond, aan de ril, o.l.v. Peter ging goed. Alleen die vervelende regen! Na ca. 45 minuten kwam Lucien al met de eerste karrevracht voor onze prachtige ril. Iedereen werd steeds natter. Nadat alles was opgeruimd besloten we dan ook om terug naar de garage te lopen voor koffie. Maar, daar was Lucien alweer, met de 2e kar. Het was nu ca. 11.00 uur. Nat en koud zaten we bij elkaar. De andere ploeg was fanatieker. Die heb ik niet meer gezien! We besloten om 11.30 de soep op te warmen en dan naar huis te gaan. De andere ploeg werkte ook niet mee zo lang. Om 13.00 uur was iedereen, doornat en koud, naar huis. Het werk zou later, met beter weer, worden afgemaakt. Corrie Slabbekoorn 25 maart 1997 - oeverzwaluwwand afsteken Op 25 maart was er met een groot aantal vrijwilligers weer een gezamenlijke werkdag. Ditmaal ging het wel om een hele bijzon dere klus. In het natuurgebied Rammegors bij St. Philipsland broedt een kolonie oeverzwaluwen. Het lag die dag dan ook in de bedoeling om een zandlichaam zo af te steken, dat deze functioneel- aantrekkelijk werd gemaakt voor deze oeverzwaluwen. Een graaf machine zou de klus zo "geklaard" hebben, ware het niet dat deze de grond verdicht en bovendien ook herrie produceert in het net gestarte broedseizoen. We maakten 3 taluds (met scheppen en batsen) met telkens een klein looppaadje ervoor. Deze taluds mochten ook weer niet te kort zij, omdat anders de wezels zich de toegang tot de nesten verschaffen. Er werd pittig doorgewerkt. Tussen de middag werden we op een stevige lunch getrakteerd in een plaatselijk café van St. Annaland. 4 Broodjes per persoon en een heerlijke soep waar de lepel rechtop in stond. Het hardst werd er gewerkt toen de fotograaf van de P.Z.C. rondsloop. Hanneke Bakker Wat wetenswaardigheden rond de oeverzwaluw (Riparia-Riparia) De kleinste Europese zwaluw, een kolonievogel, trekt als eerste zomergast ons land binnen. Ze is herkenbaar aan de muisbruine bovendelen, witte onderdelen met bruine borstband. Zoekt het voedsel in hoofdzaak boven het water. Graaft nestgangen in steile wallen - oevers - van ca. 50 cm. diep. Trekt weg vanaf augustus tot half oktober en keert terug vanaf eind april tot eind mei. In voor- en najaar slaapt zij in de rietvelden. 17 Dc Boom In 1-97 De Boom In 1-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 10