Publicaties landschapsbeheer Hoewel het aanleggen en beheren van poelen volop in de belang stelling staat is een juich-stemming voorbarig. Nog steeds nemen deze ecologisch en landschappelijk belangrijke elementen in aantal en kwaliteit af. De meeste van de Nederlandse amfibieënsoorten, waarvoor poelen belangrijke biotopen vormen, worden sterk in hun voortbestaan bedreigd. Landschapsbeheer Nederland hoopt dat de uitgave van 'Poelen' leidt tot betere tijden voor deze dieren. Grondeigenaren en -beheer ders kunnen hieraan veel doen. De bij Landschapsbeheer Nederland aangesloten provinciale stichtingen Landschapsbeheer verlenen hierbij hulp. Poelen horen thuis in het Nederlandse landschap! 'Poelen' (72 pagina's, rijk geïllustreerd met foto's en tekeningen) kan telefonisch of schriftelijk worden besteld bij Landschapsbeheer Neder land, Postbus 12048, 3501 AA - UTRECHT, tel.: 030-2340777). Prijs: f 17,-, vermeerderd met f 4,- verzend- en administratiekosten per bestelling. Het is ook mogelijk om het boekje af te halen bij het kantoor van SLZ in Goes, of in onze voorlichtingskraam (zie 'mededelingen' voor plaatsen en data). Je hebt dan de kans het boekje in te zien en je bespaart je dan de verzendkosten! Te leen: videobanden Nieuw! SLZ heeft tegenwoordig ook video banden te leen. De meeste hebben te maken met het weidevogelproject. Het betreft de volgende titels: - Grutto's tussen het gras (Vogelbescherming, 25 min.) - Weidevogelbescherming loont (Vogelbescherming, 16 min.) - Agrarisch weidevogelbeheer (CLM, 20 min.) - Patrijzen op de rand (SBNL, 15 min.) Bel naar het kantoor (tel 0113-230936) voor meer informatie. 20 Behalve het boekje Poelenhebben we nog veel meer uitgaven over landschapsbeheer. Hieronder volgt een opsomming. Van sommige artikelen is de voorraad niet meer zo groot; hierbij geldt: wie het eerst komt, wie 't eerst maalt. De prijzen zijn allemaal exclusief verzendkos ten. Boekjes uitgegeven door Landschapsbeheer Nederland - Hoogstamvruchtbomen 16, - Natuurontwikkeling voor beginners f 12,50 - Houtwallen, heggen en singels f 14, - 148 kleine landschapselementen in kort bestek 10, - Poelen f 17, - Drinkpoelen en sloten in het boerenland 10, - Geriefhoutbosjes f 10, - Natuurlijke oevers in beweging 10, - Het landschapsplan 7,50 - Cultuurhistorisch landschapsbeheer f 4, - Minimilieus van minifauna 4,50 - Knotbomen 6,50 Folders Landschapsbeheer Nederland (alle gratis) - Heggen en hagen - Hooiland en ruigten - Riet en oeverlandjes - Leibomen - Hoogstamvruchtbomen - Knotbomen 21 De Boom In 1-97 De Boom In 1-97 NESTHULP VOOR SOLITAIRE BIJEN uit: Minimilieus voor minifauna

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 12