Mededelingen Folders SLZ (alle gratis) - snoeien van hoogstamvruchtbomen met achterstallig onderhoud - financiële bijdrage onderhoud kleine landschapselementen - snoeihout en maaisel, geknipt voor de natuur - vrijwilligerswerk in het landschapsbeheer I - aktie wilgepoot - plantadviezen - algemene informatie - broedgelegenheid voor de kerkuil - broedgelegenheid voor de steenuil - help, de kamsalamander verzuipt! jaarverslag SLZ De Boom In, oude nummers Weidevogelbescherming - handvat voor weidevogelbescherming 6, - tijd voor weidevogels 3, - folder 'weidevogelbescherming in Zeeland' gratis Diversen het Zeeuwse zeekleilandschap, provincie Zeeland gratis Veedrinkputten, provincie Zeeland gratis Het zijn de kleine dingen, provincie Zeeland gratis Cursuswijzer, provincie Zeeland gratis patrijzen op de rand, SBNL gratis natuur op en rond het erf, CLM f 4,- bloemrijke slootkanten, CLM f 2,50 vlindervriendelijk maaibeheer, Vlinderstichting gratis Zeeuwse erfbeplanting in de toekomst (folder) (van Consulentschap Bos- en Landschapsbouw Zeeland) gratis 22 Nieuwe medewerkers Eind 1996 hebben we bij de stichting afscheid genomen van Sjaak Herman, die per 1 januari 1997 gebruik heeft gemaakt van de vut regeling. Sjaak was sinds 1985 in dienst bij SLZ. Daarvoor had hij zich al jarenlang als vrijwilliger ingezet voor natuur en landschap in Zeeland. De laatste jaren was Sjaak actief als regiomedewerker voor Noord-Beveland, Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat hield in dat hij vooral bezig was met het leggen en onderhouden van contacten met eigenaren/gebruikers van kleine landschapselemen ten, met het afsluiten van onderhoudsovereenkomsten en het begeleiden van uitvoering van werkzaamheden, en met het voorbe reiden van vrijwilligerswerk. Sjaak blijft trouwens actief binnen het landschapsbeheer als coördinator van het beheerswerk van 't Duumpje. We zullen hem ongetwijfeld nog regelmatig tegenkomen. Opvolging Sjaak Herman en uitbreiding werkzaamheden Per 1 januari 1997 zijn er wat verschuivingen opgetreden in het takenpakket van diverse medewerkers en zijn er ook enkele nieuwe medewerkers aan de slag gegaan. In de eerste plaats is dit een gevolg van het vertrek van Sjaak Herman, in de tweede plaats is het een gevolg van een uitbreiding van werkzaamheden van de stichting met ondersteuning van agrarisch natuurbeheer. We hebben Zeeland nu voorlopig ingedeeld in 2 regio's: Noord- en Midden-Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen. Eerste aanspreekpunt voor de regio Zeeuws-Vlaanderen is Peter Maas, voor Noord- en Mid den-Zeeland is dat Rudie Geus. De ondersteuning van het agrarisch natuurbeheer houdt in: het opstellen van en begeleiden van uitvoering van bedrijfsnatuurplan- nen en het geven van adviezen aan boeren met betrekking tot beheer van natuur en landschap- Marianne Lundahl zal, naast de coördinatie van de vrijwillige weidevogelbescherming, een groot deel van deze nieuwe werkzaamheden voor haar rekening nemen. 23 Dc Boom In 1-97 uit de folder: Plantadviezen De Boom In 1-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 13