Tegenwoordig rijden we in een blauwe bus en ik zit (als 't kan) maandag en donderdag achter 't stuur (wel met toestemming van de inzittenden). We rijden dan door de 'Zak van Zuid-Beveland' en dan voel ik me net een buschauffeur met vakantiegangers. Een groene specht schiet naar een andere boom, en we kunnen nog net z'n rode baseball-pet zien. Een knotwilg met binnenin aan de onderzijde een 10-tal okergele paddestoeltjes, gelijk een zangkoortje. Dan weer een mooie oude boerenschuur, een ouderwetse moestuin, een Zeeuwse knol, vrouwtje in klederdracht, hagedis etc. Ook werken we bijna altijd in de mooiste gebiedjes. Terwijl ik aan het werk ben, in een 'fauteuilgrote knotwilg' loopt er nog een winterkoninkje over het gras onder mij door -op zoek naar misschien nog een vliegje- en dat beleef ik achter een typema chine niet. 10 In het bos van het Jachthuis te Kloetinge zag ik meerdere Judas oren op oude Vliertakken staan. Ik heb er een paar mee naar huis genomen, om te fotograferen met de telelens en tussenringen. Maandag werken we vaak in het hoogstamfruit onder leiding van Marry. Allemaal klimmen we in onze eigen boom. De stemming is altijd opperbest. Als ik helemaal bovenin zit, heb ik een prachtig uitzicht. Wilde ganzen vliegen in allerlei formaties over ons heen, en dan een veertiental kleine zwanen of wilde zwanen met een zacht oe-oe geluid. Kijk, daar geniet ik zo van! Harry komt intus sen mijn boom goedkeuren. Als hij er dan nog 4 denkbeeldige 'zuigers' uitknipt, zeg ik: 'Tja, dat is dan weer een 6 voor mij, jammer (grapje).' Mijn boom heb ik dan getoiletteerd; mijn eigen term. Tegen half elf steekt dan de vrouw des huizes haar hoofd om de keukendeur om te zeggen dat er koffie is, in de keuken of de huiskamer. Als er geen koekje bij is, heb ik nog een voorraadje. Meestal lopen er wel een paar honden of katten rond, die aange haald willen worden. Bij de Brilletjesweel waren we ook aan het werk. Een jonge drentse patrijshond dook de tas van Kees in. Ik aan het trekken. Vervolgens Kees aan het trekken. Hij zat muur vast in het brood van Kees. De Bazin heeft hem er tot slot uitge trokken. En dan het gezicht van Kees... En zo is er bij ons altijd wat te lachen - of te genieten. Toch kan ik begrijpen, dat als je dit werk 4 a 5 dagen per week moet doen, en er matig of niet in geïnteresseerd bent, het dan moeilijker is elke dag het zelfde enthousiasme op te brengen. Laatst het planten van 1100 stuks meidoorn, sleedoorn en honds roos in een weiland met het 'herstel van heggen-project' in zeer natte klei, gaf mij soms ook het gevoel, he, fijn, effe pauze. Maar dan vliegen er weer twee ruzieënde merels in zo'n heg en een roodborst verderop laat z'n rode buik zien, en dat geeft je acuut je motivatie terug om dit project af te ronden. Ik wilde het hier verder bij laten. Hanneke Bakker 11 De Boom In 1-97 (illustratie: Petra Kwekkeboom) De Boom In 1-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 7