Gezamenlijke werkdagen VLP's Nu Sjaak de SLZ verlaat verliezen we daarmee een karakteristieke figuur en een markante persoonlijkheid. Een persoon die we nog lang zullen blijven heugen. Gelukkig blijft Sjaak op diverse fronten nog wel actief. Bij het Duumpje, het Waterschap, als molenaar en als natuurbeheerder in zijn eigenhandig gecreëerde boomkikkerre servaat. Sjaak, we wensen je daarbij veel succes en plezier. Heel erg bedankt voor de samenwerking. En zoals je al in een briefje schreef, we zullen elkaar in de toekomst nog wel vaak zien. Lucien Calle 14 (illustratie: Mirjam de Boef) Ongeveer eens in de twee maanden ontmoeten de vrijwilligers van de Vrijwillige Landschapsonderhoudsploeg Zeeuws- Vlaanderen en die van Noord- en Midden Zeeland elkaar tijdens een gezamelijke werkdag cursusdag of excursie. Bij elkaar een aardig grote ploeg, dus kunnen er dan flinke klussen aangepakt worden. Hieronder volgen verslagen van twee van deze dagen, geschreven door de vrijwilligers Corrie Slabbe- koorn en Hanneke Bakker. Hiervoor hartelijk dank! 3 december '96 - knotten in Zeeuws-Vlaanderen Erwin Kroll had het al voorspeld, maar dat het zó nat zou worden hadden we niet gedacht. Het knotten van al die wilgen is dan ook niet gelukt op de gezamenlijke werkdag. Hoewel we toch wel enig werk verzet hebben. Om 9.00 uur werden we verwacht op de boerderij van fam. For tuin aan de Oostdijk in Ossenisse. De koffie stond al klaar in de garage. De vrouw des huizes was zo vriendelijk om hiervoor te zorgen, hoewel de bomen niet bij de boerderij hoorden, maar op de Oostdijk zelf stonden. Peter Maas verwelkomde de ongeveer 20 werklustigen. Het werk werd verdeeld. Er waren nl. 2 projekten. Het ene met enkele knotwilgen. Op deze plaats, bovenop de dijk, zou ook een zogenaamde ril gemaakt worden. Dit is een manier om de takken op te ruimen. Je slaat stokken in de grond en gooit vervolgens de takken ertussen, zodat een soort afscheiding ontstaat. Ook moesten we hier poten, voor nieuwe wilgen uithalen. Voor dit werk waren ca. 8 mensen nodig. Het andere projekt met veel wilgen, grote en kleine, was onder aan de dijk, zodat de takken en het afvalhout met veel moeite naar boven gesjouwd moesten worden, zodat Lucien en Jan het met de aanhangwagen konden afvoeren, richting ril. 15 De Boom In 1-97 De Boom In 1-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 9