Herstel streekeigen erven en bijbehorende potjes Bij de cursus hoort een dikke informatiemap, waarin hetgeen dat tijdens de informatie-avonden verteld is, thuis nog eens rustig kan worden nagelezen. De map bevat tevens nog behoorlijk extra achtergrond-informatie, onder meer in de vorm van los bijgevoegde folders en brochures. De cursus wordt gegeven in het informatiecentrum van de Schaaps kooi bij Heinkenszand. Ondanks de wat holle akoestiek, een prachtige ruimte, geheel van hout en rondom van ramen voorzien, wat een schitterend uitzicht op de omringende polders oplevert. De vrijwilligers van de Schaapskooi voorzagen ons van koffie en thee. De deelnemers werd gevraagd na afloop een evaluatieformulier in te vullen. De reacties waren alle positief. Veel deelnemers ervoeren de cursus als een stimulans om eindelijk eens wat aan hun erf te gaan doen, waarbij sommigen hun opgestelde plan als uitgangspunt zouden gaan gebruiken. De deelnemers namen ook voor zeker nog wel eens bij elkaar langs te gaan. In juni heeft één van de deelne mers de anderen, uitgenodigd voor een bezoek aan haar erf. Al bij al kan gezegd worden dat de eerste cursus, ondanks haar onvolkomenheden, toch een succes was. Voor de komende cursus sen is voor de eerste informatie-avond de heer Smallegange van de Wergroep Boerenerven Nederland bereid gevonden een lezing te verzorgen. De heer Smallegange is een kenner bij uitstek op het gebied van het streekeigene van Zeeuwse boerenerven. Hopenlijk zal de cursus daadwerkelijk bijdragen aan het herstel van het streekeigen karakter en het versterken van de natuurwaarden van de Zeeuwse erven. Gezien de enthousiaste reacties van de deelnemers is dat niet onwaarschijnlijk. 20 door Rudie Geus Onze Stichting zet zich al vele jaren in voor het behoud, versterken en aanleggen van streekeigen erfheplantingen. Je kunt hierbij o.a. denken aan het onderhoud van diverse knotwilgen, hoogstamfruitbo- men, meidoornhagen enz. door vrijwilligers van SLZ op diverse erven in Zeeland. Vanaf 1994 wordt ook via verschillende projecten streekei gen erfheplantingen hersteld. Hierbij wordt het werk door een bedrijf of door de eigenaar zelf uitgevoerd. Naast de ervenprojecten waarbij het complete erf kan worden hersteld kunnen ook via allerlei andere projecten onderde len van erven worden hersteld. WCL Zak van Zuid-Beveland In 1994 is begonnen met het project herstel streekeigen erven in het Waardevol Cultuur Landschap (WCL) de Zak van Zuid-Beveland. Dit project loopt over een periode van 5 jaar. De Boom In 2-97 De Boom In 2-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 12