Veldwerken Het onderzoek naar de toepasbaarheid van het inzaaien met zaadmengsels wordt afgerond met een verslag, daarin komt te staan wat de positieve én e negatieve kanten zijn van het al dan niet inzaaien met verschillende soorten zaadmengsels op verschillende plaatsen. Voor de ^admengsels die nog niet door de stichting zijn gebruikt wordt het verslag een soort toekomstverkenning van de mogelijkheden van het inzaaien van die zaadmengsels. Vaak is er over dit onderwerp al best veel bekend maar wordt er door de verschillende medewerkers van de stichting op een andere manier mee omgegaan. Door alle aspecten van de toepasbaarheid van zaadmengsels op een rijtje te zetten kan de stichting een duidelijk beleid gaan voeren met betrekking tot het inzaaien met zaadmengsels. Eventueel wordt er een populaire folder gemaakt voor belangstellenden waarin de mogelijkheden van de zaadmengsels, die goede perspectieven lijken te bieden, worden belicht. Uitslag prijsvraag Open Boerenervendag 1 Wie op 4 oktober de Open Boerenervendag in özendijke bezocht, kon meedoen aan twee prijsvragen. Eén prijsvraag bestond uit het invullen van een vragenlijst. Allerlei vragen rond het thema boerenerf, waarvan de antwoorden terug te vinden waren in de opgestelde kramen, moesten beantwoord worden. De hoofdprijs van deze prijsvraag, het boek 'Boerenerven, vroeger en nu, is gewonnen door de familie Waffels uit Waterlandkerkje. Edwin Kejjzer uit Groede, Nico Salomé uit Dzendijke en mevrouw Valkx uit Well wonnen respectievelijk de 2e, 3e en 4e prijs (boekjes van Land schapsbeheer Nederland). De troetelprijs, een mooie bouwplaat, ging tenslotte naar Anke uit Schoondyke. Alle prijswinnaars hebben hun prijzen inmiddels ontvangen. De uitslag van de andere (takken-)prijsvraag vind je elders in dit nummer. 26 door Peter van der Vliet, medewerker SLZ Een nieuwe serie in De Boom In, met de belevenissen van één van de begeleiders van de vrijwillige landschapsonderhoudsploeg Noord en Midden Zeeland (VLP NMZ). In dagboekvorm. Maandag 29 september Maaien op de Breedsendijk bij Yerseke. Na de Walcherse vrijwilligers opgehaald te hebben naar de werkplaats om de motormaaier aan te koppelen. Touw erbij, pilonnen, brandstof? Kooi Met de Bevelanders erbij komen we om kwart over negen aan. Maaien en afvoeren dus. Als het Willem teveel wordt maken we het touw vast. Het blijft boeien zo'n stijl talud; de machine kruipt erover; de maaier kruipt er soms achteraan, tot je je weer aan de machine kan rechthijsen. Gelukkig is het niet te warm. Het afharken is inmiddels in volle gang. Eén keer per jaar rijd ik in een Mercedes; naast de eigenaar van de dijk. Dhr. Minnaard (wel familie) geeft aan waar het maaisel naar toe moet; deels wordt het vlakbij gevoerd aan de beesten, een ander deel haalt hij op om leidingen vorstvrij te houden. Na de koffie maai ik zelf een stuk en sta weer voor dilemma: goed ruggebruik of maairesul- taat. Voor de laatste maal kies ik voor het tweede. Daarna met Sjaak aan het touw, zodat ik Willem kan aangeven welke "blokken" blijven staan voor kleine zoogdieren, insekten en zaden. Sjaak wil ook maaien en na wat instructie maakt hij zijn eerste capriolen op talud; het ziet er al gauw vertrouwd uit en ik grijp mijn kans om de voorbank in de bus te klappen en ga wat administratie doen. 27 De Boom In 3-97 De Boom In 3-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 15