Overzicht personeel SLZ 's Middags krijgen we versterking van Laurens en Wim, die in Driewegen nog wat meidoorn hebben geruimd. Voor een gevarieerde werkverdeling vraag ik Laurens een tijdje te maaien, hij geeft terecht de voorkeur aan harken om niet doorlopend gemotoriseerd te werken. Het maaien van de dijk komt die dag klaar, zodat de ploeg zelfstandig de klus kan afmaken. Dinsdag 7 oktober Drie weken Verklikkerduinen op Schouwen-Duiveland voor de boeg. Voor sommigen gruwel (oerwoudangst?), voor anderen taaie klus in schitterend gebied. Herstel natte duinvallei (jaargang 11?); wilgen terugzetten tot een meter, ankerboom zoeken voor handlier, hoofdwortels kappen en rooien. Vervol gens zoveel mogelijk organisch materiaal afhakken en egaliseren zodat de vallei maaibaar is. We werken samen met Staatsbosbeheer die het maaibe- heer (laat) uitvoeren. Deze eerste dag betekent onder meer het opzetten van onze tent wat ondanks het merken weer moeizaam verloopt. door Foort Minnaard coördinator SLZ Wie werkt tegenwoordig bij SLZ en wat doen die mensen dan wel? Een vraag die steeds vaker gesteld wordt door vrijwilligers, omdat ze nogal eens nieuwe gezichten zien. Bij deze daarom vast een kort overzicht. In de volgende nummers van De Boom In zullen de diverse personen zich persoon tijk wat uitgebreider voorstetien. Vrijwilligers Naast alle vrijwilligers die zich belangeloos inzetten voor het landschaps- onderhoud verdienen een aparte vermelding: Ton de Koning, die zich, naast landschapsonderhoud in 't weekend en doordeweeks, bezig houdt met de organisatie van het cursus- en excursiepro gramma voor de doordeweekse vrijwilligers, en met de voorlichtingskraam (inhoud, lokaties). Astrid Westdorp, die enige typewerkzaamheden doet. Stagiairs Regelmatig werken enige stagiairs bij SLZ. Vanuit het Groencollege Goes nemen stagiairs deel aan het doordeweekse landschapsonderhoud, meestal gedurende een korte periode. Momenteel werkt Lineke Schouten een heel jaar een dag in de week mee. Sofia Martins is pas weer gestopt, en Marco van Antwerpen is net begon nen. Van kantoor is nu Maarten de Jong niet weg te denken. Hij is stagiair vanuit de Hogeschool West-Brabant, en hij houdt zich bezig met een onder zoekje naar de wenselijkheid van het toepassen van allerlei zaadmengsels in het landschapsbeheer. Ook niet onbelangrijk is zijn introductie van het tosti ijzer op kantoor. Banenpoolers Een belangrijke groep medewerkers is via de banenpool bij de stichting geplaatst: Wim Wisse - begeleidt de doordeweekse onderhoudsploeg in Zeeuws-Vlaan- deren; Wim Hemminga - werkt mee in doordeweekse onderhoudsploeg in Noord en Midden-Zeeland; 29 De Boom In 3-97 De Boom In 3-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 16