Alex Kunst - werkt mee in doordeweekse onderhoudsploeg in Noord- en Midden-Zeeland, en in Zeeuws-Vlaanderen; x_ Kees Tonkens - werkt mee in doordeweekse onderhoudsploeg in Noord- en Midden-Zeeland, gaat langzamerhand een deel van de beleiding van die groep op zich nemen, helpt bij onderhoud buitenplaatsen, regelt bactene- vuurcontroleproject in de Zak van Zuid-Beveland, en volgt ook nog de opleiding beginnend beroepsbeoefenaar groene ruimte bij het Groeneollege Laurens Suurmond - werkt mee in doordeweekse onderhoudsploeg in Noord- en Midden-Zeeland, helpt bij onderhoud buitenplaateen, doet een deel van het gereedschapsonderhoud, en volgt dezelfde opleiding als Kees Tonkens. Melkeribaan Ewoud Voogd werkt gedurende een jaar via een melkertbaan bij de stich ting. Hij houdt zich bezig met automatisering, inventarisatie en planvor ming, en hij werkt regelmatig mee in doordeweekse onderhoudsploeg. Medewerkers met arbeidscontract Nettie Wilderom verzorgt het secretariaat, en doet veel administratief werk. Marianne Lundahl organiseert .de vrijwillige weidevogelbescherming m Zeeland, wat onder andere inhoudt begeleiding van vrijwilligers en opbouw van een netwerk van vrijwilligers en boeren. Daarnaast houdt ze zich bezig met agrarisch natuurbeheer, wat in hoofdzaak neerkomt op het samen met boeren opstellen van bedrijfsnatuurplannen. Winant Halfwerk verzorgt enkele cursussen (streekeigen erven, hoogstam- fruitbomen), en coördineert diverse projecten in het Waardevol Cultuur Landschap Zak van Zuid-Beveland. De organisatie (en deels begeleiding) van het doordeweekse vnjwilligers- werk wordt gedaan door Peter van der Vliet in Noord- en Midden-Zeeland en Lucien Calle in Zeeuws-Vlaanderen. Zij bereiden ook een deel van de vrijwilligersprojecten voor. Met de begeleiding van vrijwilligers in Noord- en Midden-Zeeland houden ook Harry Verkaart en Tonnie Outermans zich bezig. Harry werkt verder regelmatig als hovenier op historische buitenplaatsen, Torniie verzorgt een deel van het gereedschapsonderhoud, bezorgt plantmatenaal, plaatst nestkas ten, metselt vleermuiskelders dicht, enzovoorts. Het voorbereiden en uitvoeren van allerlei projecten wordt gedaan door Peter Maas, Rudie Geus, Nanning-Jan Honingh, Theo Aernoudts en Frank TTamglink, die de functie regiomedewerker of assistent-regiomede werker vervullen. Zij leggen ook de contacten met eigenaren, vrijwilligers en bedrijven, ze geven gevraagd en ook wel ongevraagd advies aan eigena ren van landschapselementen, en ze sluiten onderhoudsovereenkomsten. Rudie en Nanning Jan doen Noord- en Midden-Zeeland; Frank, Peter en Theo Zeeuws-Vlaanderen. Peter houdt zich ook bezig met allerlei vooriich- tingszaken, en is plaatsvervangend coördinator. Rest nog te vermelden dat de schrijver van dit artikel, Foort Minnaard, de functie 'coördinator' vervult. De coördinator organiseert, stimuleert, controleert en probeert ook nog alles in goede banen te leiden. Mike Pink, die tot eind 1996 de doordeweekse onderhoudsploeg in Noord en Midden-Zeeland begeleidde, heeft helaas af moeten haken in verband met ernstige rugklachten, Het is nog niet duidel k of hij weer werk bij de stich ting kan oppakken. Uitslag Prijsvraag Open Boerenervendag 2 Door Rudie Geus De prijsvraag 'Raad zoveel mogelijk soorten uit ons struweel en win 25 doornstruiken' in de ontwerpkraam van SLZ, werd gewonnen door Joke Belderok uit Zuidzande. Zij had 19 van de 25 takken goed op naam gebracht. SLZ-medewerker Lucien Calle had er 24 goed, maar SLZ-medewerkers werden met de helft gekort, waardoor ze allemaal in de middenmoot/achterhoede eindigden. De volgende soorten stonden in de emmers: bindwilg, wilde pruim, sleedoorn, kamperfoelie, iep, hop, els, mispel, boswilg, grauwe wilg, kweepeer, wilde appel, meidoorn, braam, wilde liguster, kornoelje, wegedoorn, haagwinde, kriek, hondsroos, veldesdoorn, JJwi hazelaar, vlier, vogelkers en zoete kers. ddfllwliA^ Door een enkeling was ook de klimop die langs de kraam omhoog kroop gevonden. 31 De Boom In 3-97 30 De Boom In 3-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 17