Redactioneel Jaaroverzicht 1997 Een goed gevuld nummer, deze laatste 'De Boom In' van 1997. We menen dit keer weer allerlei aardige artikelen te brengen. We blikken terug op het afgelopen jaar en komen in kerstsferen door het verslag van de vrijwilligersreis naar Ecolonie en de ode aan de maretak door Leo Kulker. Peter Maas pleit voor het netjes aanleggen van houtrillen, omdat een opgeruimd gezicht nu eenmaal de norm is. Hij legt uit hoe je dat zou kunnen doen op blz. 23. Peter v.d. Vliet laat ons meelopen tijdens een dagje 'veldwerken' in zijn nieuwe serie, die een beeld zal geven van hoe het er toegaat bij de doordeweekse vrijwilligers van Noord en Midden Zeeland. Marianne Lundahl heeft het over de zeeuwse weidevogels en hun beschermers. Wie graag zou willen weten wat de bovenstaande personen, en de andere medewerkers van de stichting, nog meer doen bij SLZ behalve stukjes schrijven voor De Boom In, kan het artikel op blz. 29 daar op na slaan. Foort Minnaard weet het allemaal precies. We wensen iedere lezer tenslotte prettige feestdagen en alle goeds voor het nieuwe jaar! Hieronder volgen enkele verslagen van opmerkelijke activiteiten uit het vrijwilligerswerk in 1997. Volledig is dit jaaroverzicht uiteraard niet, daarvoor ontbreekt ons hier de ruimte. 12 en 19 maart: Boomfeestdag door Ton de Koning, vrijwilliger bij SLZ In het kader van boomfeestdag hebben wij met de banenpoolers en vrijwilli gers van Stichting Landschapsbeheer Zeeland in een goede samenwerking met de Openbare Basisschool 't Opstapje te Driewegen en de Openbare Basisschool de Schakel te Oudelande erfbeplanting verzorgd bij de familie Scholten in Driewegen. De beplanting bestond o.a. uit hondsroos, sleedoorn, liguster, veldesdoorn, rode kornoelje. De eerste woensdag hebben de kinderen uit Driewegen ons geholpen bij deze aanplant. Het was bijzonder leuk om met zoveel enthousiaste (soms wel te enthousiaste) kinderen dit werk te doen. Op de eerste dag waren o.a. de S.L.Z.-voorzitter Dhr. Drs. Hietkamp, de wethouder van de Gemeente Borsele Dhr. Drs. Vollaard en in het kader van het WCL Dhr. Leendertse aanwezig. Zij hielden na afloop van het planten een kort toespraakje en bedankten de jongeren van de school voor hun inzet. De tweede keer hielpen de jongeren uit Oudelande ons met het aanplanten en hield Tineke v.d. Ven van de Gemeente Borsele een kort toespraakje en werden de kinderen bedankt door Ton de Koning. We hopen dat de beplan ting goed aan zal slaan en goed mag groeien en bloeien. Tevens een woord van bijzondere dank aan de familie Scholten voor de frisdrank en chocol ademelk en de koek. De jongelui en ook wij lieten ons dit bijzonder smaken, het ging er dan ook in als koek. Wij hopen dat SLZ ook volgend jaar een goed project zal vinden zodat wij weer met kinderen van andere scholen hieraan onze bijdrage mogen geven. De Boom In 3-97 2 De Boom In 3-97 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 3