2 september Gezamenlijke werkdag in de Zoete Haard door Nettie Wilderom, administratief medewerkster SLZ Deze keer een gezamenlijke werkdag voor de vrijwilligers van de Vrijwilli ge Landschapsonderhouds Ploeg van Noord en Midden Zeeland (VLP NMZ), de VLP van Zeeuws-Vlaanderen én, wat ongebruikelijk is, maar wel erg leuk, alle personeelsleden van SLZ. Zo kunnen de vrijwilligers ook eens kennismaken met al die SLZ-medewerkers die ze anders nooit tegenkomen. En die lieden onder het personeel die anders nooit in het veld komen, weten dan ook eens hoe het is om het uitvoerende werk te doen. Het was prachtig weer op die dag in september dat we naar de Kop van Schouwen gingen, om te maaien en te hooien in de Zoete Haard. Afgezien van een enkeling die nog op vakantie moest, was het voltallig personeel aanwezig plus een flinke afvaardiging van de beide doordeweekse vrijwilli- gersgroepen. De mensen van de VLP NMZ hadden al wat voorgewerkt, zodat we direct aan de slag konden met het opruimen van maaisel. Dit werd op ruggen geharkt en vervolgens met draagbaren en een gemotoriseerd karretje van de gemeentelijke plantsoenendienst afgevoerd. Langs de kant van de weg verschenen al gauw grote hopen maaisel. Verschillende personeelsleden deden erg hun best, om te laten zien dat het niet waar is dat kantoormensen niet met hun handen zouden kunnen werken. Maar tegen die doorgewinterde vrijwilligers kun je het niet opnemen. Andere personeelsleden hielden zich meer bezig met het fotograferen van deze unieke gebeurtenis (Leuk voor het volgende jaarverslag van de stich ting) of gebruikten deze gelegenheid voor informeel werkoverleg. Maar hoe dan ook, met zoveel mensen was deze grote klus toch snel geklaard en zaten we tegen drieën al op een terras van een pilsje te genieten. Zo gek nog niet, dat buitenwerk.... 4 oktober De open boerenervendag door Peter Maas, medewerker SLZ Zo eens in de twee jaar steken alle provinciale stichtingen de koppen bij elkaar om iets gezamenlijk te organiseren. Leuke gedachte, zinvol ook, gezellig en uiteindelijk blijkt het toch iedere keer weer een heel spektakel te zijn. Maar, o,o,o, wat gaat er stiekem een hoop tijd zitten in de voorberei ding. Op onze werkstaten vullen we maandelijks in hoeveel tijd we aan welke werkzaamheden besteden. Maar er is nu eigenlijk niemand die eens durft op te tellen hoeveel tijd we met z'n allen gestoken hebben in de inmiddels befaamde open boerenervendag. De opening Zoals gezegd, zinvol, gezellig en leuk en dat was het zeker op 4 oktober bij Hans en Marijke Quist aan 't Molentje bij Dzendijke. Vanaf 's morgens 8 uur werd er al druk gewerkt aan het inrichten van de kraampjes. Iedere keer weer blijkt dat veel meer tijd te kosten dan je van tevoren verwacht. Het was dan ook goed dat de club van d'n overkant de vroege boot had geno men. Tegen tien uur was alles netjes opgezet en was er tijd voor de eerste bak koffie. Nu ook verschijnen de eerste genodigden op het toneel, met als be langrijkste gast de burgemeester van de gemeente Oostburg, Dhr. Noorde wier. Een officieel gedeelte, daar kun je nu eenmaal niet van buiten, maar gelukkig bleek hier dat ook dit onderdeel gezellig en leuk kan zijn. Als openingshandeling hadden we bedacht dat de burgervader maar eens hoog in de bomen moest om een fraaie nestkast op te hangen voor de Steenuil. Eerst vragen natuurlijk, heeft U soms hoogtevrees? Noordewier was moedig, al moet gezegd, helemaal voor de lol deed hij het niet. Met veiligheidsgordels, katrollen en allerlei touwen werd hij de hoogte in getrokken, met steenuilen- kast in de hand. Zo'n actie krijgt dan vlug de handen op elkaar van het publiek. Een aardige binnenkomer voor de nog verse burgemeester! Het hek van de dam Vanaf dat moment, het liep toen tegen elf uur, was het hek van de dam. In positieve zin dan, want het publiek stroomde werkelijk van alle kanten toe. Zo'n 15 informatiekraampjes stonden her en der in de boomgaard opgesteld. De Werkgroep Boerenerven met mooie plaatjes en boeken over hoe het De Boom In 3-97 De Boom In 3-97 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 5